ZivkovicPodravkaLarvikRukometni novinari iz šest zemalja i posjetitelji Balkan-Handball.com u tradicionalnoj anketi izabrali su najbolje rukometašice regije. Izbor se obavlja od 2009. godine. U izboru su plasirane i hrvatske rukometašice te Jelena Živković i Vesna Milanović Litre iz Podravke Vegete. Najboljom je proglašena Andrea Lekić ispred Dragane Cvijić i Jovanke Radičević.

U žiriju za najbolje rukometaše i rukometašice sudjelovali su: Riči Gjamovski (MKD Sport), Dražen Pinević (Sportske Novosti), Jasmin Tajić (SCSPORT.ba -muškarci), Sreten Rašković (TV Arena Sport), Lojze Grčman (SPORTAL SIOL), Zvonka Keliš (Sportnet HR- muškarci), Nikola Nikolić (VIJESTI CG), Žika Bogdanović (Balkan-Handball), Zorica Radojković (Balkan-Handball), Jelena Bagarić (Sportnet.hr – žene)

NAJBOLJA POSTAVA RUKOMETAŠICA REGIJE 2013/2014.

U najbolju sedmorku regije prema ocjenama novinara i navijača izabrane su:

GOLMANICA: Klara Voltering (Budućnost)

LIJEVO KRILO: Majda Mehmedović (Budućnost)

LIJEVA VANJSKA: Andrea Penezić (Krim)

SREDNJA VANJSKA: Andrea Lekić (Vardar)

DESNA VANJSKA: Barbara Varlec-Lazović (Krim)

DESNO KRILO: Jovanka Radičević (Vardar)

PIVOT: Dragana Cvijić (Budućnost)

GLASANJE PO POZICIJAMA:

GOLMANICE: Klara Voltering 24, Ina Suslina 22, Amandin Leynaud 12, Marina Vukčević 6 glasova.

LIJEVA KRILA: Majda Mehmedović 30, Siraba Dembele 17, Maja Zebić 14, Tamara Mavsar 9 glasova.

LIJEVE VANJSKE: Kristina Neagu 28, Andrea Penezić 26, Alison Pinaut 13, Julija Nikolić 8 glasova.

SREDNJE VANJSKE: Andrea Lekić 46, Milena Knežević 15, Sonja Bašić 8, Nina Wörz 5 glasova.

DESNE VANJSKE: Barbara Lazović-Varlec 24, Kamila Dalbi 16, Tatjana Hmirova 15, Jelena Živković 11 glasova.

DESNA KRILA: Jovanka Radičević 31, Radmila Petrović 25, Katarina Krpež 6, Anita Gaće 2 glasa.

PIVOTKINJE: Dragana Cvijić 39, Ana Đokić 23, Vesna MilanoviĆ Litre 8, Daniela Piedade 5 glasova.

Vesna Milanović Litre