Ekipa Podravka 2 Lino je za vikend 19. – 20.03.2022. imala dvostruki program. Prvo je u subotu 19.03.2022. odigrala utakmicu 17. kola II. HRL  Sjever – žene u Osijeku protiv Olimpije Osijek, a u nedjelju 20.03.2022.  su kadetkinje igrale utakmice 6. kruga I. HRL U16 u Virovitici protiv Darde i Đakova.

Utakmica II. HRL protiv Olimpije Osijek je od prvog trenutka bila utakmica s slabijom obranom na obje strane. Osječanke bolje otvaraju utakmicu i imaju početno vodstvo 3 : 1, koje održavaju do 13 minute i rezultata 10 : 8. Linice poboljšavaju pokretljivost i kompaktnost obrane te uz nekoliko laganih golova okreću rezultat i drže dva gola prednosti do 20. minute. Od tada se igra gol za gol te se na odmor odlazi vodstvom Podravke 21 : 20.

U drugo poluvrijeme Koprivničanke bolje ulaze te povećavaju vodstvo u 39. minuti na 4 gola prednosti 26 : 22. Takvu razliku održavaju do 49. minute kada imaju 34 : 29. S takvom situacijom domaće igračice se ne mire i nastoje preokrenuti utakmicu u svoju korist što im donekle uspijeva, jer u dvije minute ostvaruju 3 : 0 i približavaju se na 35 : 33. Linice ponovno igraju pokretljivije u obrani i odgovornije u napadu te vraćaju prednost od četiri gola dvije minute do kraja. Do kraja Osječanke uspijevaju samo ublažiti poraz te Podravka pobjeđuje 40 : 38.

Za Podravku Lino protiv Olimpije Osijek su igrale: Dunja Međurečan 2, Tena Megerle 19 (16 – 3/3), Lana Strugar 7, Ena Cvelber 3, Antea Marijanović, Magdalena Rumek, Lucija Horvat, Lana Hrnčić 1,  Ana Javorić 2, Nika Dedi 6, Nika Galinec.

Nedjeljna utakmica I. HRL U16 u Virovitici s Dardom je bila puna energije i naboja kao i uvijek kada igraju ove dvije ekipe. Od početnog vodstva Darde u 3 minuti 3 : 2, Podravkašice okreću utakmicu i u 12, minuti vode 9 : 5. Umjesto da nastave u istom ritmu Koprivničanke rade nekoliko nerezonskih grešaka u napadu i dozvoljavaju igračicama Darde da se u 3 minute približe na minimalnih 10 : 9. U preostalih deset minuta do kraja poluvremena nastavlja se isti scenarij, Podravka se odvaja, a Darda stiže te se na odmor odlazi minimalnom prednošću Podravke 16 : 15.

U prvih pet minuta drugog dijela Darda bolje reagira i vodi 20 : 18. Koprivničanke na tu prednost pozitivno reagiraju i u 21. minuti vraćaju prednost na svoju stranu 21 : 20, koju postepeno održavaju i grade do kraja utakmice i pobjeđuju 28 : 23.

U drugoj utakmici s dosta slabijim protivnikom Đakovom, igračice Podravke su odigrale dosta opuštenije što se vidjelo i u samoj igri u kojoj je bilo prekrasnih poteza od proigravanja do cepelina. U takvoj utakmici je postignuto puno golova za visoku pobjedu 43 : 24.

Najbolje proglašene igračice iz ovih utakmica kadetske lige bile su Lea Smiljanec i Tara Đelekovčan.

Za Podravku 3 igrale su: Ena Cvelber 6, Jana  Miklić 8, Petra Djurdja 2, Lara Zvonar 3, Lea Smiljanec 17 (12 + 5/5), Iva Stručić 1, Antea Marijanović, Magdalena Rumek 7 (6 + 1/1), Tara Đelekovčan 10 (1/0), Dorotea Sinjeri, Lana Hrnčić 3, Lucija Horvat, , Ana Javorić 6 i Nika Galinec.

Foto: arhiva//Ivan Brkić//RK Podravka

Tekst: Nenad Smiljanec