Izbornik hrvatske ženske seniorske reprezentacije Nenad Šoštarić objavio je popis igračica na koje računa za nastup na Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu od 25. lipnja do 5. srpnja 2022. Na popisu se nalazi 16 igračica, uz još šest onih koje su na listi pričuva i mogu biti pozvane naknadno ukaže li se potreba.

Reprezentacija će se okupiti u Zagrebu 17. lipnja. Kratke pripreme prije puta u Alžir obavit će u Panorama Hotelu u Prelogu. Lako je uočiti da je nekoliko iskusnih igračica poput Ivane Kapitanović, Tee Pijević, Ćamile Mičijević, Ane Debelić, Katarine Ježić ili  Dejane Milosavljević, dobilo poštedu. Ali zato je tu mnogo mladih snaga, koje ionako već duže vrijeme kucaju na vrata reprezentacije ili su imale nešto nastupa pa će im ovo biti idealna prilika da pokažu koliko vrijede i što mogu.

Podsjećamo, hrvatska ženska seniorska reprezentacija s Mediteranskih igara do sada ima jedno zlato 1993. godine iz Languedoc-Russiliona, srebro Bari 1997., te dvije bronce: Almeria 2005. i Mersin 2013. godine.

Iz redova RK Podravka Vegeta pozvane su vratarka Antonia Tucaković i igračice Sara Šenvald, Korina Karlovčan, Lea Franušić te Tina Barišić. U redovima stručnog vodstva već su standardne, trenerica Snježana Petika te tehnička direktorica Ljerka Vresk.

Evo popisa ženske seniorske reprezentacije za MI:

 1. LUCIJA BEŠEN, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 2. ANTONIA TUCAKOVIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
 3. ANDREA ŠIMARA, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 4. JOSIPA MAMIĆ, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 5. TENA JAPUNDŽA, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 6. SARA ŠENVALD, RK PODRAVKA VEGETA
 7. STELA POSAVEC, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 8. LEA FRANUŠIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
 9. DORA KALAUS, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 10. KATARINA PAVLOVIĆ, HC ROCASA GRAN CANARIA
 11. TINA BARIŠIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
 12. TENA PETIKA, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 13. KRISTINA PRKAČIN, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 14. EMA GUSKIĆ, ŽRK BJELOVAR
 15. KORINA KARLOVČAN, RK PODRAVKA VEGETA
 16. NIKA VOJNOVIĆ, ŽRK BJELOVAR

PRIČUVNE IGRAČICE (DOLAZE U SLUČAJU NAKNADNOG POZIVA):

 1. MARA BUDIĆ, ŽRK DUGO SELO 55
 2. JOSIPA BEBEK, ŽRK DUGO SELO 55
 3. ANA MALEC, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 4. MIA TUPEK, RK SESVETE AGROPROTEINKA

STRUČNO VODSTVO:

 1. NENAD ŠOŠTARIĆ, Izbornik
 2. SNJEŽANA PETIKA, Trenerica
 3. MATIJA BILUŠIĆ, Trener vratarki
 4. VESNA HODIĆ, Fizioterapeut
 5. NIKOLA KOVAČIĆ, Fizioterapeut
 6. MIA JURILJ, Liječnik
 7. LJERKA VRESK, Tehnički menadžer
 8. IVICA UDOVIČIĆ, Direktor nacionalnih selekcija