Podravka Vegeta - Vardar // Foto Robert ŠoštarićJedna od najboljih utakmica ovogodišnje Lige prvakinja, ustvrdili su akteri susreta Podravka Vegeta – Vardar u 3. kolu B grupe Lige prvakinja. Prekrasno prvo poluvrijeme Podravke Vegete, a onda u drugom poluvremenu približavanje i prestizanje Vardara u igri gol za gol, doslovice tako. Na kraju domaće su promašile nekoliko zicera, golmanica gošći Suslina obranila je pet ključnih lopti, a Kapitanović i Milenković po jednu i na kraju pobjeda Vardara 26:27 (13:11).

Dvorana je bila puna, oko 2000 ljudi, navijanje sjajno, ali nije bilo sreće i koncentracije u važnim trenucima.

FOTOALBUM NA KLUPSKOM FACEBOOKU

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.726854000732132.1073741839.710841175666748&type=1

Još slika vidi na:

http://www.koprivnica.net/sport/RK-Podravka/25352-podravka-za-veliku-borbenost-nije-nagradena-bodom-protiv-vardara

 

Podravka Vegeta - Vardar // Foto Robert Šoštarić

Kako je divno počela utakmica za Podravku Vegetu bila je milina sudjelovati na popunjenim tribinama. Golovi su do minute odmora, što ga je pozvala trenerica Vardara Indira Kastratović, padali ovako: 1:0 Nemaškalo, 1:1 Penezić, 2:1 Elez u 4′. 2:2 Penezić, Elez promašuje 7 m, Penezić dovodi Vardar u vodstvo 2:3, Džono 3:3, 4:3 Nikšić iz kontre, Tatari sa 7 m 5:3 u 9′, 6:3 Nikšić, 7:3 Nemaškalo u 12′, Minuta odmora za Vardar.

Izgledalo je sjajno, ali nastavilo se još bolje, do 19. minute bilo je fantastičnih 10:4. Nakon minute odmora Milenković je obranila prvu loptu, ali važnu, zicer, Živković u 14. minuti povećava na 8:3, Milenković opet brani zicer, Lekić zabija svoj prvi i jedini gol u 1. poluvremenu za 8:4, no Nemaškalo u 18. minuti povećava na 9:4. Opet se istaknula Milenković, obranila je u jednom napadu dva zicera, Nikšić u 19. minuti loba Suslinu i rezultat je 10:4.

Tada Nikolić zabija iz sedmerca i smanjuje na 10:5, Dembele, kad je Podravka Vegeta imala igračicu manje, smanjuje na 10:6, Lazović-Varlec na 10:7 , a Klikovac svojim golom u 23. minuti sasvim približava Vardar Podravki, 10:8.

Tu se već počinje igrati gol za gol. Najprije Elez povisuje na 11:8, ali Penezić smanjuje na 11:9 u 24. minuti. Minutu poslije Tatari zabija za 12:9, pa je Podravka Vegeta promašila kontru, a Nikolić je iz sedmerca smanjila na 12:10, Lazović-Varlec u 29. minuti zabija gol kojim je Vardar došao na jedan razlike, 12:11, ali Tatari u zadnjoj minuti prvog poluvremena iz sedmerca postavlja konačni rezultat tog dijela igre, 13:11.

Izgledalo je dobro, ali osjećao se strah od približavanja Vardara. I nije dugo trebalo, u 35. minuti Vardar je izjednačio na 15:15, a Radičević je dovela gošće u vodstvo od 15:16. Tada je igra bila na strani Vardara, on je poveo, Podravka izjednačila, do 19:19. Onda preokret, Čović u 43. minuti zabija za 20:19, a Tatari za 21:19. Budila se nada, no na scenu stupila Andrea Lekić. To je išlo ovako: Lekić u 45′ 21:20, Tatari sa 7 m 22:20, pa Lekić 22:21 i 22:22.

Tada se dogodila prva obrana Kapitanović u 2. poluvremenu, sedmerac za Podravku Vegetu, ali Tatari ne zabija. No, Čović u 52. minuti postiže vodstvo 23:22, ali se pojavljuje Penezić i izjednačava i dovodi Vardar u vodstvo 23:24, uslijedile su Podravkine stative i promašaji zicera, Nikolić zabija gol za vodstvo od dva razlike (23:25) u 56. minuti.

Podravka Vegeta - Vardar // Foto Robert ŠoštarićU 58. minuti ponovno se budi nada kod domaćih, jer je Živković pogodila iz sedmerca i bilo je 24:25, Ali Radičević opet povisuje na dva razlike, a vrijeme curi. Tatari u 58. minuti smanjuje na 25:26, Elez promašuje zicer, Vardar povisuje na 25:27, a Trifunović u zadnjim sekundama svojim prvim i jedinim golom postavlja konačni rezultat od 26:27.

Možete zamisliti kako je bilo uzbudljivo na utakmici. Silna borba i želja domaćih, ali pretendent na naslov europskih prvakinja znao se izvući iz nelagode prvog poluvremena. A kako i ne kad ima tzv. dugačku klupu, iskusnije i kvalitetnije igračice, a trener Podravke Vegete Goran Mrđen mogao je koristiti samo sedam igračica u polju, plus dvije golmanice.

Činjenica je da je Podravka Vegeta bila blizu pobjedi, ne samo bodu. Ova utakmica mogla je riješiti dilemu može li Podravka Vegeta produžiti svoj boravak u Ligi prvakinja i u novom krugu. Nije da će se toga odreći, ali, bez obzira što se u igri rapidno napreduje, ipak su pred njom dva teška gostovanja, već u nedjelju u Skoplju s istim tim Vardarom, a u zadnjem kolu u Podgorici. Jasno, računa se na revanš Thüringeru za poraz u Nordhausu, a to će se dogoditi, sada je jasno, pred punom dvoranom sjajnih navijača, koje je posebno pohvalio i zahvalio im trener Goran Mrđen, ali puno komplimenata izrekli su o publici trenerica Vardara Indira Kastratović i najbolja igračica susreta Andrea Lekić.

NO O TOME, KAO I IZVJEŠTAJ S PRESICE I KOMENTARI IGRAČICA I TRENERA NAKNADNO

UTAKMICA 3. KOLA B GRUPE LIGE PRVAKINJA

PODRAVKA VEGETA – WHS VARDAR SCBT 26:27 (13:11)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 2000. Sutkinje: Tetjana Rakitina i Irina Tkačuk (obje Ukrajina). EHF delegat: MArek Szajna (Poljska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (0+1), Milenković (6+0); Čović 2, Nikšić 5, S. Šenvald, Živković 2(1), Džono 2, Nemaškalo 3, Dragišić, Vidak, Oremović, Maljak, Tatari 7(4), Trifunović 1, Elez 4. TRENER: Goran Mrđen.

WHC VARDAR SCBT: Petkovska (-), Leynaud (-), Suslina (11+0); Radičević 2, Stojanovska, Mitova, Nikolić 3(3), Lazović-Varlec 2, Dembele 4, Zebić-Sokač, Althaus, Klikovac 3, Penezić 6, Chernoivanenko, Ikhneva, Lekić 7. TRENERICA: Indira Kastratović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(5), WHC Vardar SCBT 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Nikšić 2+2, Živković, Trifunović 2), WHC Vardar SCBT 8 minuta (Penezić 2+2,Dembele, Althaus 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Lekić (Vardar).

Podravka Vegeta - Vardar // Foto Robert Šoštarić