LINO_SLUZBENA_2012TRENERI SURADNICI // Piše Branko Krajačić

Pripremajući se za nastavak sezone Podravka Lino sudjelovala je na jakom rukometnom turniru u Nagyatádu. Uz Linice na turniru je nastupilo još pet ekipa mađarske 1. B lige: Sekszárdi FGKC, Mohásci TE, Marcali VSZSE, Haladás VSE i domaćin Rinyamenti KC.

Radi se uglavnom o ekipama iz gornjeg dijela tablice a zanimljivo je da su bitno iskusnije i starije od mladih podravkašica. Raspored turnira smjestio je Linice u grupu s Rinyamenti KC i Mohásci TE. Rezultati u grupi: Podravka Lino – Rinyamenti KC 25:23 (15:8), Podravka Lino – Mohásci TE 29:31 (12:18), Rinyamenti KC – Mohásci TE 23:20 (12:12).

Kako su sve tri ekipe ostvarile po jednu pobjedu, gol razlika je odlučila da su Linice druge u grupi i igraju za treće mjesto s ekipom Marcali VSZSE. Protivnice Linica, posebno su zanimljiva ekipa, jer u svojem sastavu imaju igračice između 25 i 40 godina starosti, ali igračice koje su igrale u prvoligaškim ekipama mađarske lige. Iskustvo je pobijedilo i Podravka Lino je izgubila utakmicu 29:30 (10:18).

Odlična organizacija, kvalitetan rukomet i jedno novo iskustvo za Linice, koje plasmanom na četvrto mjesto možda i nisu ostvarile  očekivani rezultat, ali nekompletne i nisu mogle više. Nedostatak Maljak, Šenvald i Tvorić, bila je ta mala prevaga koja bi sigurno utjecala na bolji rezultat, jer smo utakmice gubili  golom ili dva razlike. Za utjehu, najbolji strijelac turnira sa 22 postignuta pogotka je Larissa Kalaus.

TEHNIČKI PODACI

Podravka Lino – Rinyamenti KC 25:23 (15:8)

Podravka Lino – Mohásci  TE 29:31 (12:18)

Podravka Lino – Marcali VSZSE 29:30 (10:18)

Za Podravka Lino nastupile su: Krmpotić, Markanović; Slivar 6, Mikolčić 1, Pejak, Bogdanović 2, Božić 12, Polančec, Zagorščak 7, L. Kalaus 22, D. Kalaus 19,  Dušak 5, M. Oremović 2,  A. Oremović 7.