Rukometašice Podravka Vegete odigrale su i 11. kolo DELO Lige prvakinja na domaćem terenu protiv francuskog Bresta i uz obećavajući rezultat poluvremena 16:17 i sjajan otpor upisale još jedan europski poraz 28:39.

Prvi pogodak za uvodno vodstvo Podravke danas je postigla Tina Barišić, novo lice RK Podravka Vegete kojoj je ovo ujedno i prvi pogodak u elitnom natjecanju i prvi službeni nastup u Ligi prvakinja i to u dresu Podravka Vegete. U prvih 10 minuta borba se vodi gol za gol, a Podravka je cijelo to vrijeme borbena i vrlo pokretljiva u obrani. Franušić sjajno dovodi do vodstva najprije od jednog pogotka u 6. minuti, a kasnije i do prvog vodstva Podravke od +2 za rezultat 8:6. U 13. minuti odlazi Brest na +1, ali sredinom poluvremena ponovno smo u egalu. Dobar kut za Anu Turk i stiže novo izjednačenje za 10:10, a onda i kontra, ponovno u njezinoj realizaciji za gol prednosti. Nakon toga malo vjetra u leđa daje Dumanska koja brani zicer, a sjajnom individualnom prezentacijom prolazi Dejana za novo vodstvo od +2 i rezultat 12:10. Pogreška Francuskinja nije nas odvela na tri pogotka prednosti, u sigurniju zonu, nego je izgubljena lopta vratila gostujuću ekipu na samo pogodak zaostatka. Sigurna je u kontri bila Toublanc, ali vratila je Karlovčan odmah sljedećim napadom na +2, rezultat je 13:11. Nova prilika za tri pogotka prednosti u 20. minuti nakon obrane Dumanske koja ponovno nije realizirana. Uslijedio prekršaj za sedam metara, ali nije ovoga puta realizirala Milosaljević. Nakon samo dvije minute od team time outa, rezultat je ponovno u egalu, 13:13. Brest dolazi do mininalne prednosti u 25. minuti.  Ujedno je to bio i trenutak za Podravkin team time out, koja je ovu utakmicu, u prvom poluvremenu imala pod kontrolom posebno zbog dobre obrane i pogodaka krila i pivota. Dolaze nakon toga gošće i do dva pogotka prednosti. Nije stala Podravka sa svojom borbom ni do kraja prvog dijela, dapače vidjeli smo da žele uzeti bodove, ali na kraju na odmor odlaze s nadom i pogotkom zaostatka, a rezultat je 16:17.

Dejana Milosavljević u napadu //foto: Luka Krušec

U drugom poluvremenu u prvih pet minuta inicijativa je u rukama Francuskinja koje brzo odlaze na +4. Nakon time outa ponovno se dižu Podravkašice i nakon deset minuta drugog dijela ponovno se približavaju Francuskinjama, a rezultat je 21:23. U nastavku puno bolje izdanje odabranica Pabla Morela i do sredine drugog dijela Brest je na +5, 21:26. Od 39. minute pa sve do 47. minute nema pogotka u redovima Podravkašica što je francuskoj ekipi donijelo sigurnu rezultatsku zonu i prednost od 7 pogodaka, rezultat je bio 22:29. Pala je snaga u redovima Podravkašica, a smanjena rotacija radila je puno problema kako u obrani tako i u napadu. U zadnjim minutama na scenu dolaze i mlade snage Megerle, Međurečan i Strugar. Dunja Međurečan je danas upisala i svoj debi u najelitnijem europskom natjecanju. Utakmica je završila rezultatom 28:39.

Nakon utakmice održana je konferencija za medije na kojoj su svoje dojmove o današnjem ogledu podijelili trener Goran Mrđen i Dejana Milosavljević.

Čestitam Brestu na pobjedi. Imali su odličnu utakmicu protiv Bukurešta i znali smo da će ova utakmica biti teška. Ne želim govoriti o ozljedama jer zvuči kao da tražimo opravdanja, ali to je naša realnost i imamo dosta ozljeda što utječe na tijek igre. Bez obzira na sve odlučili smo igrati najbolje što možemo i pokušati doći do pobjede. Izgubili smo snagu u drugom dijelu jer nam je roster igračica smanjen, a pao nam je i intenzitet u obrani. Promašili smo neke zicere koje smo trebali zabiti – rekao je trener Goran Mrđen nakon današnje konferencije za medije. 

Dejana Milosavljević je također čestitala gostima na pobjedi.

Igrali su jako dobro. Za nas je prvo poluvrijeme izgledalo jako dobro nakon dugo vremena. U drugom poluvremenu osjetili smo probleme zbog smanjene rotacije i jer imamo stvarno puno ozljeda. Svaki tjedan radimo promjene u taktici. Pokušavamo dati sve od sebe i radit ćemo to i u budućnosti – zaključila je Milosavljević koja je danas za Podravka Vegetu postigla sedam pogodaka. 

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 200 Suci: Michalis Tzaferopoulus i Andreas Bethmann (Grčka). EHF delegatkinja: Janka Stasova iz Slovačke. 

Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska; Turk 2, Karlovčan 2, Popović, Strugar 1,  Stelmakh 6, Gudelj 1, Milosavljević 7, Megerle, Mugoša 3, Franušić 3, Međurečan, Šenvald 2, Barišić 1. Goran Mrđen. 

Brest Bretagne Handball: Toft, Darleux, Quiniou; Mauny 5, Toublanc 2, Fauske 11, Kromoska, Lassource 1, Niakate 5, Pop-Lazić 1, Kouyate 2, Foppa 3, Loseth 3, Coatanea 3, Jarrige 3. Trener: Morel Pablo

Foto: Luka Krušec