Hrvatska ženska juniorska reprezentacija okupila se danas u Zagrebu, i nakon antigen testiranja koje je uobičajeno u posljednje dvije godine, od kada vlada korona, produžila put do Ivanić Grada. Tu će provesti sljedećih osam dana u zajedničkom treningu, ali će skoknuti i do Mađarske gdje će odigrati dva prijateljska susreta protiv te reprezentacije u Balatonboglaru. Oni su na rasporedu u petak 04. ožujka i dan kasnije u subotu 05.ožujka. 

Na popisu izbornice Andrijane Prosenjak nalazi se 20 igračica. Na listi pričuva su još četiri i one mogu biti pozvane naknadno, ukoliko se za to ukaže potreba. I tu, kao i kadetsku reprezentaciju ovog ljeta čeka veliki izazov. Naime, pred njima je Svjetsko prvenstvo koje će se održati od 21. lipnja – 03. srpnja 2022. godine u Sloveniji. Grad domaćin je Celje koji je jako dobro poznat toj reprezentaciji jer je prošle godine u njemu na Europskom prvenstvu osvojila 7. mjesto. Iz RK Podravke je na pričuvnom popisu mlada Ana Buljan koja je zbog ozljede već neko vrijeme izvan terena no ima kontinuitet nastupa u juniorskoj selekciji pa će vjerojatno po oporavku dobiti svoju priliku.

Evo popisa ženske juniorske reprezentacije:

 1. IVA BRKLJAČIĆ – RK LOKOMOTIVA
 2. SAŠA SLADIĆ – ŽRK UMAG
 3. LUCIJA BLAŠKOVIĆ – ŽRK UMAG
 4. MARGARITA ŠKARIĆ – RK LOKOMOTIVA
 5. PETRA FRANČIĆ – ŽRK OSIJEK
 6. DORA PETKOVIĆ – ŽRK IVANIĆ
 7. BRUNA ZRNIĆ – RK BUDUĆNOST – BEMAX – PODGORICA
 8. MONIKA PRATLJAČIĆ – ŽRK BJELOVAR
 9. MIA BRKIĆ – RK SESVETE AGROPROTEINKA
 10. LARA FUREŠ – RK LOKOMOTIVA
 11. RENEE POSAVEC – RK LOKOMOTIVA
 12. ANA PEHAR – ŽRK OSIJEK
 13. INES PIFAR – ŽRK BJELOVAR
 14. LUCIJA KREZO – RK SESVETE AGROPROTEINKA
 15. SARA KRIZMANIĆ – ŽRK ZRINSKI ČAKOVEC
 16. LUCIJA CVITANOVIĆ – RK SESVETE AGROPROTEINKA
 17. MIHAELA NEMČIĆ – RK LOKOMOTIVA
 18. KLARA BIRTIĆ – ŽRK SPLIT 2010
 19. HANNAH VULJAK – ŽRK ZRINSKI ČAKOVEC
 20. JOSIPA JOSIPOVIĆ – ŽRK OSIJEK

PRIČUVNE IGRAČICE (dolaze u slučaju naknadnog poziva): 

 1. ANJA MACAN – ŽRK SPLIT 2010
 2. JOSIPA ORŠULIĆ – RK DALMATINKA
 3. KARMEN PAŠTAR – ŽRK SINJ
 4. ANA BULJAN – RK PODRAVKA

STRUČNO VODSTVO:

 1. ADRIJANA PROSENJAK, IZBORNICA
 2. GORAN BOBIĆ, TRENER
 3. RANKA JAPUNDŽA, STRUČNA SURADNICA
 4. ANA KRIŽANAC, TRENERICA VRATARKI
 5. SANDRO GULJA, KONDICIJSKI TRENER
 6. TINA KRMPOTIĆ, FIZIOTERAPEUT
 7. DEAN VUČIĆ, TEHNIKO