Hrvatska ženska juniorska reprezentacija pobijedila je Italiju 39:20, u susretu 2. kola dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024. godine. Bila je to još jedna sjajna predstava naših mladih rukometašica koja ulijeva nadu da mogu otići do kraja i osigurati mjesto koje vodi na to veliko natjecanje. 

Odlično je Hrvatska odigrala prvo poluvrijeme. Osim u prvih desetak minuta kada se igralo pogodak za pogodak, sve ostalo vrijeme proteklo je u dominaciji naše reprezentacije. Obrana je bila izuzetno pokretljiva, dovoljno agresivna tako da je Italija vrlo često   pritiskom rješavala svoje napade, i naravno puno griješila.

Prvu osjetniju prednost Hrvatska je stvorila u 18. minuti kada je otišla na pet razlike (12:7). Bio je to početak sjajne serije od šest pogodaka u nizu pa je u 23. minuti već bilo plus devet (16:7). Malo opuštanje u završnici prvoga dijela dovelo je Italiju na predahu na podnošljivih minus šest (17:11). Pri tome je nakon isteka vremena ostala bez svoje najbolje igračice Asie Kristel Mangone koja je kod izvođenja slobodnog udarca s devet metara izravno u glavu pogodila jednu našu igračicu i dobila izravni crveni karton.

Hrvatska je nastavila u istom ritmu i u drugom poluvremenu. Kod Talijanki se sve više i više počeo osjećati umor, jer im je to bila treće utakmica u tri dana. Briljantno je taj dio utakmice odigrala Katja Vuković. Brzonogo krilo naše reprezentacije zabila je devet pogodaka za redom, a ukupno 12, i Hrvatska je već prije isteka treće četvrtine bila na deset razlike (25:15).

I nisu se naše mlade rukometašice time zadovoljile. Dapače, nastavile su nemilosrdno puniti mrežu Italije. Prednost je rasla iz napada u napad da bi se na kraju zaustavila na velikih 19 razlike (39:20). Hrvatska je drugo poluvrijeme dobila 22:9. Uz Katju Vuković  koja je bila apsolutno prvo ime susreta, šest pogodaka za našu reprezentaciju dala je Iva Bule. Pet puta strijelkinja je bila Kala Kosovac, četiri Iva Zrilić. Kod Italije najučinkovitija Osaheniye Chartity Iyamu s pet pogodaka.

Za dva dana našu reprezentaciju u 16.30 čeka susret sa Španjolskom.

DOIGRAVANJE ZA SP 2024: 3. kolo
HRVATSKA – ITALIJA 39:20