Kadetkinje Umag 2017. // Foto HRSPIŠE // Ivo Čičin-Mašansker

FOTO // HRS

Nastavljena je tradicija osvajanja naslova kadetskih prvakinja Hrvatske: to je uspjelo i sadašnjaem naraštaju Podravkinih djevojaka. Iako su u utakmicama za plasman od 1. do 3. mjesta izgubile susret s Osijekom s 18:19, zahvaljujući vlastitoj pobjedi nad Dalmatinkom (24:13) i Dalmatinke nad Osijekom 17:16 (7:4) te boljoj gol-razlici, osvojile su 1. mjesto na Završnici prvenetva Hrvatske što je danas završeno u Umagu.

Dalmatinka je vodila skoro cijelim susretom, ali je Osijek pred kraj izjednačio na 16:16. Pobjedonosni gol Dalmatinke postavio je Podravku na 1. mjesto, Osijeku je tako pripalo drugo, a Dalmatinka je završila na trećem mjestu. Svaka ekipa osvojila je po dva boda, ali je odlučila gol-razlika: Podravka 42:32, Osijek 35:35, Dalmatinka 30:40.

Čestitke trenerici Snježani Petiki i djevojkama. To su: Katarina Borac, Elena Popović, Ana Sikavica, Lana Brkić, Maja Delić, Klara Petričević, Lea Franušić, Gabriela Vrabec, Tena Petika, Ines Kolar, Patricia Firšt, Klara Kokša, Lucija Jandrašić i Tamara Bogdan.

KONAČNI POREDAK

1. Podravka

2. Osijek

3. Dalmatinka

4. Ivanić

5. Zamet

6. Trogirka

7. Sesvete

8. Bjelovar

9. TVIN

10. Lokomotiva

11. Split 2010

12. Umag