Hypo Nö - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u 3. kolu 13. memorijala Vinka Kandije u Ljubljani svladala je bečki Hypo Nö s 19:21 (11:11) i tako zauzela 3. mjesto. Nakon loših partija u prve dvije utakmice, ova s Hypom, što se Podravke Vegete tiče, bila je osvježenje. I to bez obzira što je rezultat bio ili izjednačen, ili čas na jednu, čas na drugu stranu i što se pobjednik nije nazirao do 44. minute, kada su Koprivničanke povele s 13:16.

Hypo Nö - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerKao da se Podravka pretplatila da bolje igra u drugim poluvremenima. To se dogodilo i ovoga puta, ali uz mnogo muka u miksanju sastava. Naime, bilo je očito da Podravka Vegeta večeras nije imala desnu stranu napada, da igra se oporavljenicom Krsnik, a da izgleda i ovom sastavu treba vremena za uigravanje. No, vremena nema. Tako je Mrđen i ovoga puta posegnuo za deašnjakinjama ne desnom vanjskom i dobar dio utakmice igrao je bez Vidak.

Ako se izgubilo na desnom vanjskom dobilo se na sredini i lijevom: Selena Milošević konačno je proradila i bila onaava kakvu smo je ranije znali i kakvu je želimo vidjeti. Uz konstantu Nemaškalo, koja je osim što ”grize”, bila i efikasna i snalažljiva, Kapitanović na golu postaje pouzdanica izvan sumnje. Šteta je da u trenucima kada, recimo, njih dvije stvore podlogu za dizanje rezultata, ostale to ne znaju popratiti.

No, borbenost je bila na visokoj razini, kao i obrana u dobrom dijelu utakmice, a pobjeda je bila potrebna zbog onoga što dolazi. Još samo dva turnira i kvalifikacije su Lige prvakinja za ulazak u grupno natjecanje. Kratko vrijeme za ”tesanje”.

Hypo Nö - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 3. KOLA 13. MEMORIJALA VINKA KANDIJE

HYPO NÖ – PODRAVKA VEGETA 19:21 (11:11)

LJUBLJANA – Dvorana Krima na Galjevici. Gledatelja: 50 . Suci: Marko Pirc i Matijaš Pirc (obojica Slovenija).

HYPO NÖ: Flöck (7+-), Sanko(-); Hajgato (4+0); Harum 1, Dedić 2, Kiss, Topić 2(2), Kovach 3(1), Budečević, Thurner 2, Wess 1, Berisha 1, Magloth, Vijunaite 1, Ačimović 4(2), Bruneau 2(1). TRENER: Martin Matuschewitz.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (9+0); Zadravec 2, Karlovčan 1, Popović, Krsnik 2, Milošević 6, Džono 1, Nemaškalo 7(2), Mrđen 1, Vidak 1, Pavlović, Petika, Gugić, Debelić. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Hypo Nö 6(6), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 0 minuta, Podravka Vegeta 8 minuta (Džono 2+2, Zadravec, Debelić).

IGRAČICA UTAKMICE: Selena Milošević (Podravka Vegeta).

Rezultati

1. kolo
Vardar – Hypo Nö 36:23 (19:15)
Krim Mercator – Podravka Vegeta 24:21 (15:8)

2. kolo
Krim Mercator – Hypo Nö 29:22 (12:13)
Podravka Vegeta – Vardar

3. kolo
Hypo Nö – Podravka Vegeta 19:21 (11:11)
Krim Mercator – Vardar 25:30 (13:15)

Konačni poredak:

1. Vardar 4

2. Krim Mercator 4

3. Podravka Vegeta 2

4. Hypo Nö 0

 

Najbolja igračica Andrea Penezić Vardar

Najbolja golmanica Ina Suslina Vardar

Najbolji strijelac Tamara Mavsar (22) Vardar