Krim - Hypo na Bepovom memorijalu // Foto Ivo Čičin-MašanskerVečeras, u petak, počeo je Memorijalni turnir u spomen na trenera rođenog u Trogiru, Vinka Kandiju, koji je trenirao mnoge klubove u regiji i reprezentaciju bivše države. Sudjeluju samo tri ekipe, domaćin Krim Mercator, bečki Hypo Nö i Podravka Vegeta, dok je Zaječar otkazao. U prvoj utakmici Krim Mercator – Hypo Niedeöstereich 23: 26 (9:13), pobjeda Austrijaanki.

Podravka Vegeta igra u subotu dvije utakmice. Prva je u 11 sati i sastaje se s Hypom, a druga u 18 sati i suparnik je domaćin, Krim Mercator. U slučaju pobjede Hypa, on osvaja turnir, a a ako pobijedi Podravka Vegeta, ili bude neriješeno, rasplet će biti u zadnjoj utakmici s Krimom.

Nakon povratka igračice Podravke Vegete, njih devet, odlazi na okupljanje svojih reprezentacija (Hrvatske, Srbije i Mađarske). U stožeru hrvatske reprezentacije je i Podravkin kondicijski trener Bojan Golub.

MEMORIJALNI TURNIR VINKA KANDIJE 1. UTAKMICA

KRIM MERCATOR – HYPO NÖ 23:26 (9:13)

LJUBLJANA – Sportska dvorana Krim na Galjevici. Suci: Drago Ocvirk i Miko Štrigl (Slovenija).

KRIM MERCATOR: Grubišić, Stefanišin, Kain; Martin 6(6), Piedade 2, Wörz 3, Mavsar 1, Bodnieva 2, Lazović 2, Zulić, Müller 4, Janković, Gregorc, Krpež 1, Vergeliuk 2. Zrnec, Potisek. TRENER: Tone Tiselj.

HYPO NÖ: Arenart, Blažek; Diniz 2(2), De Moura, Temes 5, Nascimento 6, Kaiser, Mauler, Da Silva 5, Aćimović 2, Cavaleiro 4, Dedić, Rodrigues 2. TRENER: András Nemeth.

SEDMERCI: Krim Mercator 6(6), Hypo Nö 4(2).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 6 minuta (Müller, Krpež, Zrnec), Hypo Nö 10 minuta (Aćimović 2+2+2, diskv. u 49. minuti, Temes 2+2).

CRVENI KARTONI: Andras Nemeth u 19. minuti, Gorica Aćimović (treće isključenje u 49. minuti).