Logo SP kadetkinja u Crnoj GoriOd 15. do 27. kolovoza Crna Gora je domaćin Svjetskog prvenstva kadetkinja.

Na SP igra 20 reprezentacija svrstanih u četiri grupe po pet ekipa.

A grupa: Mađarska, Švedska, Nizozemska, Hrvatska, Paragvaj

Raspored prednatjecanja reprezentacije Hrvatske: 16. kolovoza Švedska -Hrvatska, 17. kolovoza Mađarska – Hrvatska, 19. kolovoza Hrvatska – Paragvaj, 21. kolovoza Hrvatska – Nizozemska.

B grupa: Rusija, Rumunjska, Crna Gora, D.R. Kongo, Kazahstan

C grupa: Danska, Francuska, Koreja, Urugvaj, Češka

D grupa: Norveška, Brazil, Angola, Japan, Portugal

Pripreme hrvatske reprezentacija počele su u Delnicama 4. kolovoza i traju do 14. kolovoza, a dan kasnije putuje se u Crnu Goru. Izbornik je Edo Šmit, a pozvane su ove igračice: Gabrijela Bešen (Sesvete Agroproteinka), Nikolina Strukar (Osijek), Mara Budić, Any Runje, Kristina Runje, Silvija Masnić, Marina Čović (sve Sinj), Kika Vrkljan, Ana Dabelić (obje Lokomotiva), Anđela Marinović, Renata Kežić, Valentina Blažević (Dalmatinka), Andrea Božić, Nikolina Tvorić, Ivana Kapitanović (sve Podravka), Ćamila Mićijević (Zamet), Dejana Milosavljević (Orijent), Katarina Pavlović (Ljubuški) i Josipa Mamić (Dugo Selo).

Ivana Kapitanović je pozvana naknadno. Iako je branila na nedavnom EP juniorki, klub je pristao na njen odlazak. Juniorksa reprezentativka Ivana Dragišić, koja je među rezervnim igračicama, ipak će biti sačuvana od ovog prvenstva.

Stručna ekipa su izbornik Edo Šmit, trenerica Snježana Petika, trenerica vratarki Ljiljana Borozan, kondicijski trener Mladen Marić i fizioterapeut Marinko Anić.