Nakon što su u prvom kolu EHF Kupa naše rukometašica svladale gošće iz Rumunjske već ove subote u Danskoj ih čeka novi izazov. U 14 sati istrčat će na teren Fredriksberg Halla pred 1400 domaćih navijača, a s druge strane čeka ih ekipa København Håndbolda. Rukometašice Kopenhagena u prvom su kolu igrale u Mađarskoj protiv aktualnih prvakinja Siofoka te su upisale poraz. Rezultat je bio 36:23 za Mađarice.

København Håndbold, kao što mu i ime kaže, dolazi iz glavnog grada Danske. Klub pod ovim imenom djeluje šest godina, a u tom razdoblju imaju jedan naslov prvaka Danske (2018), osvajanje danskog Superkupa (2018) i finale Kupa Danske 2017. Prošle sezone natjecale su se u skupni Lige prvakinja, a nakon toga u skupini EHF Kupa.

Od 2016. godine trenira ih Claus Mogensen, a za EHF je izjavio:

Podravka Vegeta imala je tešku skupinu u Ligi prvakinja, ali siguran sam da su skupili važno iskustvo koje će im pomoći u EHF Kupu.

Od igračica svakako se ističe kapetanica Mia Rej koja je oprezna u svojim izjavama:

Dio smo teške skupine u EHF Kupu. Igramo s tri kluba duge rukometne tradicije koji imaju fanatične navijače. Dati ćemo sve od sebe i iskoristiti ovu priliku da mlade igračice sakupe iskustvo.

Kopenhagen u svojoj ekipi ima dvije svjetske prvakinje. Desno krilo Debbie Bont i vanjsku igračicu Larissu Nüsser koje su s reprezentacijom Nizozemske osvojile Svjetsko prvenstvo u Japanu u prosincu.

Larissan Nüsser, Amalie Milling, Mia Rej Bidstrup, Debbie Bont

Klub je najveće promjene doživio na golu. Emily Stang Sando napustila je klub te otišla igrati u Budućnost, a Johanna Bundsen otišla je na porodiljni dopust. Time se otvorila prilika za Amalie Milling koja je s nedavno napunjenih 20 godina postala prva golmanica ekipe.

Na ekipu koja ih čeka u drugom kolu EHF Kupa, na jučerašnjoj konferenciji za medije, osvrnuo se i trener Podravka Vegete Zlatko Saračević:

Kopenhagen je druga priča u odnosu na Maguru s kojom smo igrali ovog vikenda. Radi se o mnogo kvalitetnijoj ekipi koja ima totalno drugačiji stil igre, a imaju i individualnu kvalitetu.. Kružna napadačica Linn Blohm proglašena je za najboljeg pivota na svjetskom prvenstvu, desno krilo Debbie Bont je prvakinja svijeta sa svojom reprezentacijom te kapetanica Mia Rej Bidstrup koja već puno godina igra velika natjecanja. Jedna kvalitetna i jaka ekipa koja dolazi iz iznimno jake lige. Ekipa koja odlično igra kod kuće te igra brzi rukomet s puno napada. Ne smijemo pustiti da nam nametnu svoj ritam igre jer bi mogli upasti u probleme.

Utakmica 2. kola EHF Kupa između København Håndbolda i RK Podravka Vegete na rasporedu je ove subote u 14 sati. Nažalost televizijskog prijenosa neće biti, ali zato pratite društvene mreže RK Podravka gdje ćemo staviti obavijesti o rezultatima te fotografije s utakmice.

Pratite nas i na društvenim mrežama (klik na ikonu za link):