Bekescsaba-Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerU utakmici za 5/6. mjesto na IV. Kohász kupu u Dunaújvárosi Podravka Vegeta svladala je mađarskog prvoligaša Békéscsabu 20:17 (9:9) i tako osvojila 5. mjesto. Podravka je bila kvalitetniji sastav, ali s puno početničkih grešaka u novoj sezoni. Osobito se to osjećalo u ishitrenom i neorganiziranom napadu.

Bekescsaba-Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerMrđen je počeo utakmicu s dva pivota i to se činilo uspješnim. Ivana Dežić ozlijeđena je na utakmici prije i neće tako skoro zaigrati. Rooster će biti popunjen s više mladih nego iskusnih, jer i nove igračie, očito je, trebaju prilagodbu. Drugačije se igra u Podravki i drugačije na međunarodnim parketima.

Iduće utakmice čekaju Podravku Vegetu u petak i subotu u Ljubljani na memorijalu Vinka Kandije, gdje će konkurencija biti znatno kvalitetnija nego u Mađarskoj, jer nastupaju Krim Mercator, Hypo Nö i Vardar. Zato je turniru u Mađarskoj dobro došao da se uoče problemi i poteškoće s jedne i uspješne stvari s druge strane.

Bekescsaba-Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA ZA 5/6. MJESTO NA IV. MEĐUNARODNOM KOHÁSZ KUPU 2016.

BÉKÉSCSABA ENKSE – PODRAVKA VEGETA 17:20 (9:9)

DUNAÚJVÁROS – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Suci: Péter Horváth i Balász Marton (obojica Mađarska).

BÉKÉSCSABA: Kolcze (2+0), Terenyi (10+1); Gavai, Deak 2, Botto 2, Vukajlović 2, Đukić 1, Diószegi 1, Vasilevskaya 3, Mihalffy 2, Kovacs, Balogh, Farkas, Dajka 2, Ilyes 1. TRENER: Laszlo Skaliczki.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (14+2); Zadravec 3, Dežić, Karlovčan, Popović, Milošević 1, Džono 3, Nemaškalo 5, Mrđen, Vidak 2, Pavlović, Petika, Gugić 6(3), Debelić 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Békéscsaba 3(0), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Békéscsaba 4 minute (Đukić, Vasilevskaya), Podravka Vegeta 4 minute (Nemaškalo, Mrđen).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Kapitanović (Podravka Vegeta)

Bekescsaba-Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerREZULTATI A GRUPE:

DVSC Debrecen – TuS Metzingen – 22:24 (11:13)
TuS Metzingen – Podravka Vegeta 29:27 (18:13)
Podravka Vegeta – DVSC Debrecen 19:24 (9:14)

REZULTATI B GRUPE:

Dunaújváros Kohász KA – Viborg 22:17 (10:9)
Viborg – Békéscsaba ENKSE 29:17 (14:7)
Békéscsaba ENKSE – Dunaújváros Kohász KA 17:18 (8:8)

UTAKMICE ZA PLASMAN

Za 1. mjesto Metzingen – Dunaújváros
Za 3. mjesto DVSC Debrecen – Viborg
Za 5. mjesto Békéscsaba – Podravka Vegeta 17:20 (9:9)