Podravka Vegeta -Debrecen // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u drugoj utakmici Kohász kupa u Dunaújvárosi odigrala je vrlo loše, sve obratno od prve utakmice s Metzingenom: niti igre, niti koncentracije, o napadu da i ne govorimo. Uglavnom DVSC Debrecen pobijedio je s 24:19 (14:9). Uzalud je trener Mrđen derao grlo. Zvuk do igračica nije dolazio. Ipak je snage ponestalo, a bez toga nema ni ideja. Niti povoljnog rezultata.

Podravka Vegeta -Debrecen // Foto Ivo Čičin-MašanskerIgralo se vrlo grubo s mađarske strane, suci su se smješkali, primjenili su dvostruka mjerila, mada nisu predviđena novim pravilima, a gosti se živcirali. Sve na mlin suparnika. U 11. minuti ozlijeđena je Dežić i nije igrala do kraja susreta.

Tako će Podravka Vegeta u subotu prije podne igrati za 5. mjesto, vjerojatno s Békéscsabom.

Podravka Vegeta -Debrecen // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA A GRUPE IV. MEĐUNARODNOG KOHÁSZ KUPA 2016. 2×25 MIN.

PODRAVKA VEGETA – DVSC DEBRECEN 19:24 (9:14)

DUNAÚJVÁROS – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Suci: Joszef Bacsi Bona Szábolcs (obojica Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (3+0), Kapitanović (7+0); Zadravec 1, Dežić 1, Karlovčan 1, Popović, Milošević, Džono, Nemaškalo 6(3), Mrđen, Vidak 6, Pavlović, Petika, Gugić 4, Debelić 1. TRENER: Goran Mrđen.

DVSC DEBRECEN: Horváth-Pásztor (-), Lajtos (4+1); Szabó, Varsányi 1, Tóvizi, Tóth 4, Kelemen 2, Siska 2, Sirián 2, Garbuz 3, Jezsikava 5(1), Marincsák 3(2), Punko 3, Despotović. TRENER: Tone Tiselj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(3), DVSC Debrecen 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 0 minuta, DVSC Debrecen 12 minuta (Punko 2+2+2, diskv. u 47′, Sirian 2+2, Siska 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Katarina Jezsikava (DVSC Debrecen)

REZULTATI A GRUPE:

DVSC Debrecen – TuS Metzingen – 22:24 (11:13)
TuS Metzingen – Podravka Vegeta 29:27 (18:13)
Podravka Vegeta – DVSC Debrecen 19:24 (9:14)

REZULTATI B GRUPE:

Dunaújváros Kohász KA – Viborg 22:17 (10:9)
Viborg – Békéscsaba ENKSE 29:17 (14:7)
Békéscsaba ENKSE – Dunaújváros Kohász KA

UTAKMICE ZA PLASMAN 2×30 MIN. U SUBOTU, 13. KOLOVOZA

Za 1. mjesto Metzingen –
Za 3. mjesto DVSC Debrecen –
Za 5. mjesto Podravka Vegeta –Podravka Vegeta -Debrecen // Foto Ivo Čičin-Mašansker