Podravka - KTCTRENERI SURADNICI // Piše Filip Turk

Podravka 3 odigrala je treću pripremnu utakmicu protiv križevačkog KTC-a, prvu na domaćem terenu. Igralo se 2×30 minuta i domaće igračice zasluženo su slavile rezultatom 39:22, poluvrijeme 16:13. Kako rezultat i pokazuje mlade podravkašice bile su jako raspoložene u napadu i borbene u obrani. Ispoštovale su dogovoreno te je obrana bila vrlo pokretljiva i efikasna.

Pokušali smo napraviti što više prekršaja, jer se igra križavčanki svodi na brzi protok lopte i fintiranje bez znakovitog šuta izvana. Takvu igru smo uspješno prekidali, a kada su postale nervozne lako smo im ”krali lopte” i postizali tzv. lake golove. Bez obzira na 39 postignutih golova moje pohvale idu isključivo obrani, koja je najveći ”krivac” za ovako rezultatski visoku pobjedu. Ipak, nećemo se previše zanositi rezultatom, jer za tri tjedna počinje prvenstvo u 1. HMKRL i još puno toga moramo istrenirati i naučiti, pokušati smanjiti oscilacije u igri te iskoristiti potencijal koji ove mlade djevojke pokazuju.

Podravka - KTCPODRAVKA 3 – KTC 39:22 (16:13)

KOPRIVNICA – Dvorana Gimnazije Fran Galović. Gledatelja: 50. Suci: Luka Perko i Josip Horvat (obojica iz Koprivnice)

PODRAVKA 3: Lončarić, Nemec; Firšt 3, Perika 2, Zagrajski 6, Ranilović 1, Vuljak 2, Ružić 4, Vrabelj 3, Sermek 1, Domijan 4, Kusak 1, Pavić 1, Strahija 9, Paleka 1, Košuta 1, Bebek, Jurenec. TRENER: Filip Turk.

KTC: Lukša, Majnarić; Kantar 5, T. Vurnek, Beljak 4, Selhofer 2, Hanžeković 1, Puškadija, Lukačić, N. Vurnek, Kurtanjek 1, Filipović, Mikulec, Gagro, Stručić 9. TRENERICA: Marijana Fržović.

SEDMERCI: Podravka 3(3), KTC 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka 2 minute (Paleka), KTC 0.