PhotoPictureResizer 181214 184936556 1600x1200

Direktorica RK Podravke s.d.d. Božica Palčić i tajnica kluba te tehnička direktorica reprezentacije Ljerka Vresk danas su sudjelovale na kongresu u Parizu u organizaciji Ženskog rukometnog odbora EHF-a pod nazivom 2018 EHF Women’s Handball Convention. Na početku su sve prisutne delegacije ženskih klubova pozdravili generalni tajnik EHF-a Martin Hausleitner i predsjednica Odbora Nodjialem Myaro. Nakon toga program se nastavio nizom predavanja iz područja marketinga koji je sve snažniji u rukometnoj sferi, a posebno se na tu temu osvrnuo direktor marketinga Selecta Jan Gubi Wichmann. Zanimljivo je predavanje održala Kate Dale strateška voditeljica nevladine organizacije Sport England koja djeluje već 22 godine, a kojoj je cilj stvarati i unaprijediti društveni sportski sustav u suradnji s Ministarstvom sporta i drugim povezanim Vladinim organizacijama. Vizija ove nevladine organizacije je poticati sport za sve, a posebno mlade talentirane sportašice i sportaše različitih životnih pozadina. Neke od tema bile su usmjerene i prema igračicama i to kroz prezentaciju Priručnika životnih vještina jer su i kroz ovogodišnji promotivni spot za Europsko prvenstvo igračice i njihov način života stavljeni u fokus kao obrazac ponašanja koje usvajaju nove generacije sportašica i sportaša. Nakon cijelog dana ispunjenog znanjem naše su se predstavnice uputile na dvije polufinalne utakmice Europskog prvenstva, a sutra će već od jutarnjih sati sudjelovati na 10. sjednici Opće skupštine koju organizira Women Forum Club Handball.

PhotoPictureResizer 181214 184853028 1200x1600

Foto: privatna arhiva