Počelo je 10. Svjetsko prvenstvo U19 za mlađe juniore kojem će gradovi domaćini biti Opatija, Koprivnica, Rijeka i Varaždin. Danas su led u koprivničkoj dvorani Josip Samaržija-Bepo probili Egipat i Japan, a na rasporedu su još tri utakmice do kraja današnjeg dana. Svečanoj ceremoniji u koprivničkoj dvorani prisustvovali su i direktorica Rukometnog kluba Podravka Vlatka Mihoci te predsjednik NO RK Podravka Ivan Pal. Ispred Hrvatskog rukometnog saveza je uvaženi gost u koprivničkoj dvorani bio i predsjednik HRS-a Tomislav Grahovac, a velika nam je čast da su današnji gosti u našem gradu, ali i na ovom sportskom događanju i predsjednik IHF-a Hasan Moustafa te generalna direktorica IHF-a Amal Khalifa. Iako naši reprezentativci neće igrati u Koprivnici, želimo im sreću na ovom velikom natjecanju te što bolje rezultate. Iznimno nam je drago da je Grad Koprivnica ponovno domaćin jednog ovako velikog sportskog događaja i da uz sport rastemo zajedno. Dodajmo i da su naše djevojke i djevojčice iz Škole rukometa uključene u ovaj sportski događaj zbog čega smo jako ponosni na njih.

Donji red: Direktorica Rukometnog kluba Podravka Vlatka Mihoci, generalna direktorica IHF-a Amal Khalifa, predsjednik NO RK Podravka Ivan Pal Gornji red: predsjednik HRS-a Tomislav Grahovac i predsjednik IHF-a Hasan Moustafa