Najbolja Podravkina igračica Miranda Tatari // foto Robert ŠoštarićPodravka Vegeta, zbog krivice koju treba tražiti u vlasitim redovima, izgubila je prvu utakmicu u Ligi prvakinja od ljubljanskog Krim Mercatora 23:24 (13:12). Nije Krim bio bolji, nego Podravka nije uzela što je mogla.

Prije svega sedam promašenih sedmeraca, zatim potpuno nesudjelovanje Lidije Horvat, bez ikakva učinka, Petković nije ni pokušala, ali Hovrat je predugo bila u igri za nula rezultata. Igru Podravke Vegete i ravnotežu održavale su samo Tatari, Gaće i Damnjanović, a pridodale su Milanović Litre i Pušiić. Može li to tako u Ligi prvakinja, pitanje je na koje treba odgovoriti u preostalim utakmicama. Grubišić na golu Krima skinula je 14 lopti, od čega četiri sedmerca, Jelčić 10.

Stanje se stalno mijenjalo tokom utakmice. Početak je pripao Podravki Vegeti zbog sjajno ulaska u igru Damnjanović i Tatari. Prvo vodstvo Krim Mercator zabilježio je u 6. minuti, 3:4, ali je u 9. minuti bilo 5:4 za Podravku (Tatari, Damnjanović). Slijedilo je razdoblje Krimovih golova, s krila Bille Hansen, iz vana Mehlman. U 15. minuti 6:8., a Podravke je u vodstvo došla opet u 25. minuti. Igrali se doslovice gol za gol, da bi u 28. minuti Sanja Damnjanović dovela Podravku u vodstvo do dva gola razlike, 13:11. Penezić smanjuje, a Petković promašuje gol na sedmercu, prije nje to je učinila i Horvat, a dva sedmerca Pušić i Damjanović ”skinula” je Grubišić, s tim što je Damnjanović uhvatila loptu i zabila gol.

Sanja Damnjanović: i golovi i izboreni sedmerci // Foto Robert ŠoštarićTvrda je to utakmica, u 1. poluvremenu ipak samo tri isključenja, dva na strani Krim Mercatora, jedan na Podravkinoj strani. Prvo poluvrijeme obilježila je igra Mirande Tatari i njeni siloviti ulasci iz kojih je postigla pet golova.

U drugom poluvremenu tek pred kraj se nazirao, a onda i potvrdio pobjednik. Podravka Vegeta bila je slabija u napadu, a neke igračice (Mehlman) prelako su davale golove. Primanje golova iz vana ostaje Podravkina boljka. Tu je kompletna obrana zakazala.

I na kraju svega usuđujemo se tvrditi da je Podravka Vegeta propustila priliku, a pitanje je hoće li takvih još biti.

UTAKMICA 1. KOLA B GRUPE LIGE RUKOMETNIH PRVAKINJA

PODRAVKA VEGETA – KRIM MERCATOR 23:24 (13:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 2000. Suci: Ion Bustamante Lopez i Javier Alvarez Mata (obojica Španjolska). Delegat EHF-a: Svetlana Obučina (Srbija).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-+0), Jelčić (10+0), Kapitanović (-); Čović, Kožnjak, Pongrac, Petković, Gaće 5, Damnjanović 5(1), Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 7(1), Horvat, Pušić-Koroljević 3(2). TRENER: Neven Hrupec.

KRIM MERCATOR: Grubišić14(4) Stefanišin (-); Guberinić, Mehlmann 6, Mavsar 2(1), Šon, Šerić, Bodnieva 4, Bille Hansen 3, Koren, Janković, Gregorc, Penezić 7, Franić 2(1), Šoberl, Ačimović. TRENER: Tone Tiselj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 10(4), Krim Mercator 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Damnjanović 2+2, tatai, Pušić-Koroljević po 2) Krim Mercator 12 minuta (Mehlmann 2+2, Bodnieva, Bille Hansen, Janković, Penezić po 2)

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Grubišić (Krim Mercator)

REZULTATI 1. KOLA LIGE PRVAKINJA

GRUPA A: Byasen – Midtjyland 17:19, Thüringer – Budućnost 23:27.

Poredak: 1. Budućnost 2 (+4), 2. Mitdjyland 2 (+2), 3. Byasen 0 (-2), 4. Thüringen 0 (-4).

Parovi 2. kola: Midtjyland – Thüringer, Budućnost – Byasen.

GRUPA B: Viborg – Larvik 34:28, Podravka Vegeta – Krim Mercator 23:24.

Poredak: 1. Viborg 2 (+6), 2. Krim Mercator 2 (+1), 3. Podravka Vegeta 0 (1-), 4. Larvik 0 (-6). 

Parovi 2. kola: Krim Mercator – Viborg, Larvik – Podravka Vegeta.

GRUPA C: Metz Handball – Hypo Nö 30:21, Randers – Györ 29:23.

Poredak: 1. Metz Handball 2 (+9), 2. Randers 2 (+6), 3. Györ 0 (-6), 4. Hypo Nö 0 (-9).

Parovi 2. kola: Hypo Nö – Randers, Györ – Metz Handball.

GRUPA D: Buxtehuder – Oltchim 20:24, Dinamo Volgograd – Itxako Navarra 25:27.

Poredak: 1. Otlchim 2 (+4), 2. Itxako Navarra 2 (+2), 3. Dinamo Volgograd 0 (-2), 4. Buxtehuder 0 (-4).

Parovi 2. kola: Itxako Navarra – Buxtehuder, Oltchim – Dinamo Volgograd.