Krim-Podravka // Foto Ivan BrkićPodravka Vegeta izgubila je u 6. kolu B grupe Lige prvakinja u susretu s Krim Mercatorom. Susret u Areni Stožice bio je kvalifikacijski za nastavak natjecanja u Ligi prvakinja. Krim je pobijedio 28:22 (14:12). Zasluženo, jer Podravka Vegeta nije imala dovoljno spremnih igračica za takav okršaj.

Vanjska linija bez Mirande Tatari opet je lutala, pa su se golovi postizali iz individualnih akcija, a tu nisu sve igračice podjednako spretne. One koje su preuzele odgovornost (Damnjanović i Horvat) pri mnoštvu pokušaja imale su i dosta golova  i dosta grešaka. Uz igru bez primjedbi za Andreu Čović. Zatajila je Žana Čović, Gaće nije već dugo u formi, a Žderić je na golu obranila 10, ali i primala neke neočekivane golove. Kao i Jelčić.

Krim-Podravka // Foto Ivan BrkićNa drugoj stranu, uz raspoloženu Grubišić na golu, Tone Tiselj imao je ”tešku atriljeriju” iz vana Wörz i Müller, opasno svjetsko krilo Martin Berenguer, a i Torstensson je dala dva gola.

U 1. poluvremenu još se moglo računati barem na rezultat koji vodi dalje, ali se u drugom dijelu sve se raspalo. Malo su nervozu unijeli i suci, ali oni sigurno nisu krivi za Podravkin poraz. Nije Podravka bila u stanju ganjati rezultat barem da se izgubi sa tri razlike. Zabila je 22 potrebna gola, ali je primila tri više i gol razlika u međusobnim susretima odvela je Krim u drugu rundu, a Podravka Vegeta igrat će u Kupu kupova. 

Koprivnički navijači, njih 50, Kronikusi, u čast grada heroja i godišnjice stradanja Vukovara, razvili su u 21. mi nuti transparent.

Krim-Podravka // Foto Ivan BrkićU Ligi prvaka nastavljaju Oltchim, Radners, Györ, Krim, Larvik, FTC, Zvezda, Budućnost.

U Kupu kupova u osmini finala su iz Lige prvakinja Hypo Nö (Maria Enzerdorf, Austrija), Dinamo Volgograd (Rusija, Volgograd), Thüringer HC (Erfurt, Njemačka), Podravka (Koprivnica, Hrvatska), a iz 3. runde plasirali su se Team Esbjerg (Esbjerg, Danska). Vaci NKSE (Vác, Mađarska), Metalurg (Skoplje, Makedonija), Rostov Don (Rostov na Donu, Rusija) Zaječar (Zaječar, Srbija), TSV Bayer 04 Leverkusen (Leverkusen, Njemačka), Balonmano Bera Bera (San Sebastian, Španjolska), Stabaek (Bekkestua, Norveška), Vistal Laczpol Gdynia (Gdynia, Poljaska), Byasen Trondheim (Trondheim, Norveška), Issy Paris Hand (Issy les Moulineaux, Francuska), HC Leipzig (Leipzig, Njemačka).

UTAKMICA 6. KOLA B GRUPE LIGE PRVAKINJA

KRIM MERCATOR – PODRAVKA VEGETA 28:22 (14:12)

LJUBLJANA – Arena Stožice. Gledatelja: 3000. Suci: Andreu Marin Lorente i Ignacio Garcia Serradilla (oba Španjolska). Delegat EHF-a: Berndt Dugall (Njemačka).

KRIM MERCATOR: Grubišić (11+0), Stefanišin (-), Kain (0+-); Martin Berenguer 6(3), Wörz 5, Mavsar 1, Bodnjeva 1, Lazović-Varlec 1, Torstensson 2, Müller 6(1), Gregorc, Janković, Penezić 1, Krpež 2, Vergeljuk-Strile 1, Zrnec 2. TRENER: Tone Tiselj.

Koprivnički nvijači i pozdrav gradu heroju Vukovaru // Foto Ivan BrkićPODRAVKA VEGETA: Žderić (9+1), Jelčić (1+0), Kapitanović (-); A. Čović 4, Ž. Čović, Pongrac, S. Šenvald, Božić, Gaće, Damnjanović 9(3), Milanović Litre 1, Dragišić, Vidak, Tvorić, Horvat 5, Pušić-Koroljević 3. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Krim Mercator 6(4), Podravka Vegeta 3(3).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 12 minuta (Lazović-Varlec 2+2+2, diskv. u 55. minuti, Martin Berenguer, Wörz, Torstensson po 2), Podravka Vegeta 8 minuta (A. Čović i Damnjanović 2+2).

CRVENI KARTON: Barbara Lazović-Varlec (56′, treće isključenje).

IGRAČICA UTAKMICE: Susann Müller (Krim Mercator).

LJESTVICA SKUPINE B

1. Györ           6     6     0     0     180:134     12

2. Krim            6     3     0     3     151:157      6

3. Podravka     6     3     0     3     136:143      6

4. Cluj             6     0     0     6     141:174      0