Lok Pod 6Lokomotiva Zagreb pobjednica je ovogodišnjeg natjecanja u Hrvatskome kupu za žene. Više nego zasluženo. Rezultat finalne utakmice odigrane u Umagu je 29:19 (17:9). Zagrebačka ekipa igrala je brzo, maštovito, s puno boljom obranom nego što je bila obrana Koprivničanki. Uz to iskoristile su Podravkin hendikep. u 14. minuti ozlijedila je Aljona Ihnjeva i više nije ulazila u igru.

Bilo bi pogrešno u tome tražiti uzrok visokog poraza, ali je činjenica da je bez Ihnjeve Podravka Vegeta ostala ogoljena i vidjelo se koliko ponekad znači jedna igračica.

Dobro je što je trenerica Snježana Petika dala priliku svim igračicama (osim Popović), jer nekad je važno upotrijebiti poslovicu da je važno sudjelovati.

Lok Pod Podravka Vegeta primila je priznanja (srebrne medalje, pehar) za drugo ocvojeno mjesto u Kupu, Lokomotiva za prvo (zlatne medalje, prijelazni pehar i pehar u trajno vlasništvo. Brojenje Podravkinih osvojenih kupova stalo je na prošlogodišnjem 22. naslovu. No, nastavit će se brojiti osvojena prvenstva. Kup je važan radi pozitivne priče, ali prvenstvo je izlaz u Europu.

FINALE HRVATSKOGA KUPA 2018.

LOKOMOTIVA ZAGREB – PODRAVKA VEGETA 29:19 (17:9)

UMAG – Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina. Gledatelja: 250. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica Osijek). Nadzornik HRS-a: Anto Josić (Zagreb).

LOKOMOTIVA ZAGREB: Ćurić (-+0), Pijević (12+1); Boras 3, P. Posavec 3, Kajfeš 4, Šenvald, S. Posavec 3(2), Kapetanović, Zagorščak, L. Kalaus 11(3), D. Kalaus, Japundža 2, Čivljak, Plahinek 2, Glavan, Prkačin 1(1). TRENER: Nenad Šoštarić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (6+1), Kapitanović (0+0), Ečimović (1+0); Dežić 5(3), Karlovčan, Popović, Krsnik 3(3), Džono, Mrđen 2, Franušić 2, Vidak 3, Pavlović, T. Petika, Horvat 1, Ihnjeva 2(1), Debelić 1. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Lokomotiva Zagreb 7(6), Podravka Vegeta 9(7).

ISKLJUČENJA: Lokomotiva Zagreb 14 minuta (Šenvald 2+2+2, diskv. u 48′, S. Posavec, D. Kalaus, Japundža), Podravka Vegeta 12 minuta (Krsnik i Pavlović 2+2, Džono, Vidak).

IGRAČICA UTAKMICE: Larissa Kalaus (Lokomotiva Zgreb).

Lok Pod