Ilustracija iz Umaga // Foto Filip Turk RK PodravkaPodravka Vegeta neće osvojiti 20-i svoj kup. U polufinalnoj utakmici u Umagu Lokomotiva je zasluženo pobijedila sa šest razlike, 21:27 (8:11). Katastrofalan ulaz u utakmicu (1:7 u 14. minuti) prouzročio je sve daljnje nevolje Podravke Vegete, koja se u čitavoj utakmici istrošila na dostizanje u kojem su suparnice kažnjavale greške. Kod pobjednica Horvat 8, Bašić 6(1) golova, Grubišić 4, a kod Koprivničanki Havić 7(5), Trifunović 5(1), Živković 4.

Zamet je u drugom polufinalu na sedmerce pobijedio Umag – 24:23 (20:20, 8:10), pa će u subotu igrati u finalu, a Podravka Vegeta i Umag borit će se u petak u 15 sati za 3. mjesto.

ULAZ U UTAKMICU S MINUS ŠEST GOLOVA

Bila je 10. minuta, a Goran Mrđen već je morao zvati time out, jer je na semaforu bilo 0:4, dva puta Bašić (jednom iz sedmerca), Horvat i Kožnjak, tri obrane Jelčić i već je suparnik polugrogi. Nakon stanke, Živković daje prvi gol za Podravku Vegetu, ali Hovrat dva puta, Rajović i Bašić dovode Lokomotivu u vodstvo od 1:7, pa u 17. minuti je golovima Bašić i Grubišić 2:8.

KRATKA NADA

I kad se pomislilo da je brod sasvim napuknuo, jer je curilo na sve strane, u 18. minuti Dragišić i Živković (kontra) zabijaju po gol, a u 21. minuti Dragišić i drugi, pa je snošljivih 5:8. ne za dugo, jer sjajna Bašić podiže na 5:9. Iz sedmerca Trifunović smanjuje na 6:9 i u tom razdoblju više nije bilo velikih oscilacija u kretanju rezultata. Benko iz kontre opet povećava na 6:10, Havić smanjuje u 24. minuti na 7:10. I to je stanje trajalo šest minuta.

PUNO DOGAĐANJA BEZ GOLOVA

Događalo se u tom razdoblju puno: Kapitnović je obranila sedmerac Sonje Bašić, suci nisu dosudili sedmerac na Milanović Litre, Trifunović u 28. minuti puca sedmerac povrh gola, a Kapitanović je obranila sedmerac Božović. I onda je Havić u 30. minuti smanjila na 8:10. Nepažnja i Benko postavlja konačni rezultat poluvremena 8:11.

DOBAR POČETAK U 2. POLUVREMENU, A ONDA PAD

Golom Trifunović i smanjenjem na 9:11 počelo je drugo poluvrijeme, ali raspucala se Horvat, u pet minuta dala je tri gols, Jedan Rajović, s druge strane Trifnuović i u 37. minuti je 10:15. Do kraja je Lokomotiva vodila sa četiri do šest, a u 43. minti i sa sedam golova razlike (13:20). Do 50. minuti efikasna je bila Havić sa pet golova, četiri sa sedmerca, jedan iz igre, ali Lokomotiva je zabijala iz svih pozicija (Božović, Radović, Bašić, Grubišić).

Četiri minute prije kraja Živković i Trifunović smanjuju na tri razlike, 19:22, ali Bašić, pa Horvat dva puta zaredom opet zabijaju za visokih šest razlike u 58. minuti. U zadnje dvije minute Trifunović smanjuje na 20:25, Kapitanović je isključena, Božović povećava na 20:26, Živković smanjuje na 21:26, a onda Debelić uz ogromnu nepažnju Podravkine obrane zabija u zadnjoj sekundi svoj prvi gol i postavlja 21:27, konačni rezultat za rastanak s finalom kupa.

POLUFINALE HRVATSKOG RUKOMETNOG KUPA ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 21:27 (8:11)

UMAG – Školska sportska dvorana. Gledatelja: 800. Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (0+1), Kapitanović (1+2), Milenković (3+0); Čović 2, Gavranić 1, Havić 7(5), Živković 4, Vukojević, Nemaškalo, V. Milanović Litre, Dragišić 2, Vidak, Trifunović 5(1), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

LOKOMOTIVA: Razum (0+0), Jelčić (11+0); Smiljanić, Grubišić 4(2), Božović 3, Oštarjaš, Krsnik, Gaće, Debelić 1, Kožnjak 1, Rajović 2, Horvat 8, Benko 2, I. Milanović Litre, Bašić 6(1), Milić. TRENER: Irfan Samilagić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(6), Lokomotiva 6(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Havić, Kapitanović, Milanović Litre, Dragišić), Lokomotiva 6 minuta (Debelić, Rajović, Horvat).

CRVENI KARTON: Havić 50′.

IGRAČICA UTAKMICE: Lidija Horvat (Lokomotiva).

(Podaci s www.hrs.hr)