Hrvatska - Grčka, pozdrav prije utakmice // Foto HRSHrvatska juniroska reprezentacija bez greške je ostvarila put na Svjetsko prvenstvo što će se ood 3. do 5. srpnja održati u Rusiji. I u trećem kolu osvojile su dva boda pobjedom nad Grčkom 22:16 (8:8). Norveška je pobijedila Švicarsku 36:18 (21:8), pa se i ona s dvije pobjede plasirala u završnicu SP-a.

Konačni poredak Grupe 1: 1. Hrvatska 6, 2. Norveška 4, 3. Grčka 2, 4. Švicarska 0 bodova. Čestitke juniorkama Hrvatske, među kojima je bila i Podravkina igračica Sara Šenvald, ali i pet rukometašica koje su ponikle u Podravkinoj školi rukometa. (D. i L Kalaus, Krmpotić, Zagorščak, i A. Oremović)

Izravno na SP plasirale su se reprezentacije Danske, Rusije, Rumunjske i Švedske. Rezultate i plasman u ostalim grupama vidite na:

http://www.eurohandball.com/wch/u20/women/2016/round/2/Qualification+-+Europe

 

UTAKMICA 3. KOLA KVALIFIKACIJA ZA RUKOMETNO SP JUNIORKI

HRVATSKA – GRČKA 22:16 (8:8)

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana Strukovne škole. Suci: Matan Lindenbaum i Dor Laron (obojica Izrael). EHF delegat: Kyriakos Kaplanis (Cipar).

HRVATSKA: Ečimović, Krmpotić; Zadravec 2, P. Posavec 8(2), S. Posavec 6(4), Galetić, S. Šenvald 2, Čalušić 1, d. Kalaus 1, Zagorščak, L. Kalaus, A. oremović 1, Ljubičić, Pavković 1, Židak, Boras. IZBORNIK. Silvio Ivandija.

GRČKA: Kepesidou, Ratsika; Gkatziou 3, Liouri, Tsaosidou, Tsitlakidou 1, Stougiannidou, Kalmoukidou 3, Manda, Mania, Ardyropoulou, Lazaridou, Pavlou 1, Zimonidou, Zygora 8(2), Sarantakou. IZBORNIK: Manelaos Danilos.

SEDMERCI: Hrvatska 7(5), Grčka 3(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 14 minuta (S. Šenvald i L. Kalaus 2+2, Galetić, Zagorščak, Pavković po 2), Grčka 8 minuta (Gkatziou 2+2, Tsitlakidou, Zygora po 2).Hrvatska - Grčka // Foto HRS