Reprezentacija HRHrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija okupila se u Zagrebu pod vodstvom izbornika Nenada Šoštarića na pripremama za dvije kvalifikacijske utakmice, ujedno i posljednje, za plasman na Europsko prvenstvo 2018. U kvalifikacijama će igrati sa Švicarskom 30. svibnja, Sursee i Ukrajinom 2. lipnja, Vukovar, s početkom u 18 sati uz izravan prijenos na HRT-u. Sav prihod od ulaznica ide za razvoj mladih u rukometu.

Švicarska se u kvalifikacijskoj skupini 1 nalazi na 2. mjestu sa četiri boda nakon što je pomalo iznenađujuće u oba susreta pobijedila Ukrajinu s 21:15 i 22:21, dok se Ukrajina nalazi na posljednjem mjestu.

Nenad Šoštarić zna da treba biti oprezan na gostovanju, jer su Švicarke ozbiljno shvatile zadatak i žele stići do povijesnog plasmana:

– Švicarska se ozbiljno priprema za susreta s nama. Prvi dio priprema imala je u Njemačkoj i sada već treniraju cijeli tjedan u Švicarskoj. Po nekakvim informacijama koje imamo dvorana s1500 mjesta rasprodana i to je za njih povijesna prilika da se kvalificiraju na Euro. No, vjerujem u djevojke koje nose hrvatski grb i vjerujem da ćemo pokazati pravu igru. Cijenimo svakog protivnika, ali vjerujemo u sebe.

Izbornik Nenad Šoštarić za ovu je akciju pozvao sljedeće igračice:

1. Ivana Kapitanović – Podravka Vegeta
2. Tea Pijević – Lokomotiva Zagreb
3. Antonia Jukić – Podravka Vegeta
4. Aneta Benko – Krim Mercator
5. Anamarija Boras – Lokomotiva Zagreb
6. Paula Posavec – Lokomotiva Zagreb
7. Kristina Plahinek – Lokomotiva Zagreb
8. Katarina Ježić – Siofok
9. Vesna Milanović Litre – Kisvarda
10. Ana Debelić – Podravka Vegeta
11. Ćamila Mičijević – Dunaujvaros
12. Larissa Kalaus – Lokomotiva Zagreb
13. Marijeta Vidak – Podravka Vegeta
14. Maja Kožnjak – Pitomača
15.Valentina Blažević – Pogon Baltica Szczecin
16. Stela Posavec – Lokomotiva Zagreb
17. Dora Krsnik – Podravka Vegeta
18. Dora Kalaus – Lokomotiva Zagreb

Pričuvne igračice:

1. Mara Budić – Dugo Selo ‘55
2. Sara Šenvald – Lokomotiva Zagreb
3. Julijana Žuliček – Umag
4. Korina Karlovčan – Podravka Vegeta
5. Tena Japundža – Lokomotiva Zagreb
6. Lea Vukojević – Zrinski
7. Ivana Dežić – Podravka Vegeta
8. Dejana Milosavljević – Koka
9. Ivana Dragišić – Bjelovar
10. Ana Marija Babić – Graz

Stručni stožer uz izbornika Nenada Šoštarića čine trenerica Snježana Petika, fizioterapeuti Vesna Hodić i Goran Krušelj, trener vratarki Matija Bilušić, tehnički direktor Ratko Balenović i tehnička menadžerica Ljerka Vresk.