Hrvatska nakon pobjede nad Latvijom // Foto Ivo Čičin-MašanskerHrvatska ženska kadetska reprezentacija odlično je počela kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo u kolovozu u Makedoniji. U Koprivnici je pobijedila Latviju s visokih 46:15 (19:6). U subotu u 18 igraju Bjelorusija i Latvija, u nedjelju u 11 sati Hrvatska i Bjelorusija. Na EP ide samo jedna reprezentacija.


Hrvatske kadetkinje fizički su bile spremnije, pokretnije i brže od Latvijki. Već je početak dao naslutiti u kojem pravcu će ići utakmica. U prevelikoj želji obje su ekipe na startu dosta griješile, pa tako Hrvatska nije realizirala kontranapade, a tokom utakmice nije bilo sreće ni sa sedmercima (dva od pet). Međutim, nadvladao je voljni moment i silna motiviranost naših kadetkinja..

Praviulno raspodjeljujući minutažu, izbornik Ivan Jerković oprobao je sve svoje snage, a djevojke su pokazale da sve mogu. Bez početne nervoze mogu i više, jer se to pokazalo u drugom poluvremenu, kada se, bez obzira na rezultat, išlo do kraja.

Takva igra i pristup imponiraju. Takvom iugrom i pristupom kadetkinje su jednom rukom već na EP u sunčanoj Makedoniji.

Kako je ulaz besplatan, nema razloga da se ne nađemo u dvorani i na preostale dvije utakmice, u subotu i nedjelju.

Izjava izbornika Ivana Jerkovića: https://soundcloud.com/hrvatski-rukometni-savez/ivan-jerkovic-nakon-latvije

Latvija - Hrvatska // Foto Ivo Čičin-Mašansker

KVALIFIKACIJSKA UTAKMICA ZA SP KADETKINJA

HRVATSKA – LATVIJA 46:15 (19:6)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 350. Sutkinje: Maria i Safia Bennani (Švedska). Delegat  EHF-a: Kenneth Abrahamsen (Norveška).

HRVATSKA: Bešen (5+2), Ećimović (8); Japundža 6, Karlovčan 5, Franušić 1, Mikolić 5, Pletikosić 3, Kalčić 4, Buljan 2, Lukić 5, Mrđen 4, Papac 1, Jurlin 4, Runje 1, Kapetanović 1(1), Dobrić 4. IZBORNIK: Ivan Jerković.

LATVIJA: Kokina (7+1), Malceniece (6); Umjarova, Egle, Armane 8(1), Lapsa 2, Krumina, Jugane 3, Skudra, Kukurane, Purvina 1, Rutkovska, Veide, Kaulakane 1. IZBORNICA: Vita Brikmane

SEDMERCI: Hrvatska 6(2), Latvija 4(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (Runje 2+2, Jurlin, Kalčić), Latvija 10 min. (Lapsa 2+2+2, Jugane, Kukurane).

CRVENI KARTONI: Runje (52 – grubi prekršaj), Lapsa (60 – treće isključenje).

IGRAČICA UTAKMICE: Korina Karlovčan (Hrvatska).

Latvija - Hrvatska // Foto Ivo Čičin-Mašansker