Hrvatska - Švicarska, Vidak u skoku // Foto HRSHrvatska ženska rukometna reprezentacija u 1. kolu grupe 1 kvalifikacija za EP u Francuskoj iduće godine pobijedila je reprezentaciju Švicarske s 32:28 (19:12). U drugom susretu iste grupe Norveška je pobijedila Ukrajinu 35:22 (19:13). U nedjelju 1. listopada igra se 2. kolo u kojem Ukrajina dočekuje Hrvatsku, a Švicarska Norvešku. Treće kolo (Hrvatska – Norveška) igra se tek na proljeće, 21/22. ožujka 2018. godine.

Potpuno nova kombinacija reprezentativki traži uhodavanje, pa je svaki uspjeh dobro došao. Obrana je ostala mnogo toga dužna, a napad je bio efikasan. Marijeta Vidak pokazala se kao odlična realizatorica i nastavila je igru koju daje u Podravki Vegeti. Zabila je sedam golova uz učinak 7/8. Odlična je bila Vesna Milanović Litre, četiri gola i nekoliko izborenih sedmeraca, a visoku učinkovitost imale su i Aneta Benko i Žana Marić s po 5 golova svaka.

1. KOLO KVALIFIKACIJA ZA EHF EURO 2018. U FRANCUSKOJ

HRVATSKA – ŠVICARSKA 32:28 (19:12)

ZAGREB – Dvorana Sutinska vrela. Gledatelja: 250. Suci: Daniel Accoto Martins i Roberto Accoto Martins (oba Portugal). EHF delegatkinja: Arijana Vojić (BiH).

HRVATSKA: Kapitanović (9+1), Pijević (4+0); Blažević 2, Debelić, P. Posavec 1, L. Kalaus 3(2), Mičijević, Plahinek, S. Posavec, Vidak 7, Ježić 2, D. Kalaus, Milanović-Litre 4, Glavan 3, Marić 5(2), Benko 5. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

ŠVICARSKA: Brütsch (9+1), Đoković; Kundig 5, Bachmann 4, Ineichen 1, Öczelik, Gautschi, Weigelt 4, Hodel 3, Scherer 8, Matter, Berger, Frey, Amrein, Wyder, Murer 3. IZBORNIK: Jesper Holmris.

SEDMERCI: Hrvatska 6(4), Švicarska 6(5).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Mičijević, Vidak, Benko), Švicarska 4 minute (Matter, Frey).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Hrvatska).

VIŠE VIDI NA: http://hrs.hr/2017/09/27/hrvatska-slavila-protiv-svicarske-na-startu-kvalifikacija-za-europsko-prvenstvo/