Juniorska reprezentacija // Foto HRSHrvatsku žensku juniorsku reprezentaciju čekaju kvalifikacije za Europsko prvenstvo što se od 27. srpnja do 6. kolovoza igraju u Sloveniji. Mlade hrvatice kvalifikacijski turnir igrat će pred domaćim navijačima u Đurđevcu od 16. do 19. ožujka, a uz njih nastupaju i vršnjakinje iz Nizozemske, Ukrajine i Finske. Prije početka kvalifikacijskog turnira Hrvatska će od 13. ožujka četiri dana trenirati u Đurđevcu pod vodstvom izbornika Ivana Jerkovića koji je za ovu akciju pozvao 18 igračica.

To su: Lea Beličev, Dora Lukić, Leonarda Kapetanović, Paula Adamić i Gabrijela Jurlin (sve Lokomotiva), Korina Karlovčan, Lara Pavlović, Ivona Mrđen (sve Podravka), Katja Mikolić i Antonia Čivljak (obje Arena), Anna Dobrić i Antonela Kalčić (obje Zamet), Magdalena Ećimović (Split 2010), Lucija Bešen (Sesvete Agroproteinka), Tena Japundža (Umag), Matea Pletikosić (Budućnost, Crna Gora), Katarina Mrazović (Ivanić) i Sandra Majetić (Union St. Polten , Austrija.

U slučaju naknadnog poziva reprezentaciji u obzir dolaze pričuve: Valentina Rajnović (Pitomača), Magdalena Horvat (Podravka), Nikolina Žderić (Dalmatinka), Ivana Dundović i Maja Visković (obje Zamet), Maja Mihalina (Đakovo), Magdalena Žderić i Lucija Ivičević (obje Dalmatinka), Lucija Zeba (Kozarmisleny HC) i Ena Car (ŽRK Zrinski).

U stručnom stožeru uz izbornika Jerkovića su itrener Ante Burger, trener vratarki Goran Trajkovski, fizioterapeut Bojan Strelec i tehniko Iva Kanjugović.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, Đurđevac:

17. ožujka u19,00 Hrvatska – Nizozemska

18. ožujka u 18,00 Hrvatska – Finska

19. ožujka u 13,00 Ukrajina – Hrvatska