Izbornik Goran Mrđen // Foto Robert ŠoštarićIzbornik hrvatske ženske seniorske rukometne reprezentacije Goran Mrđen objavio je popis od 20 igračica na koje računa u predstojećim susretima sa Slovenijom i Makedonijom u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se 2016. održati u Švedskoj.

Reprezentacija će se okupiti u nedjelju, 4. listopada, u Zagrebu. Prvu kvalifikacijsku utakmicu odigrat će u Umagu u srijedu 7. listopada sa Slovenijom, a drugu u Skoplju 10. listopada s Makedonijom. Reprezentativna akcija završava 12. listopada. Izbornik Mrđen pozvao je i osam igračica iz Podravke Vegete.

Lista reprezentativki

Ivana Kapitanović, Ekaterina Nemaškalo, Ana Nikšić, Dragica Džono, Lana Franković, Selena Milošević, Dora Krsnik, Ivana Dežić (sve Podravka Vegeta), Josipa Jerčinović i Ćamila Mičijević (obje Zamet), Tea Grubišić i Nataša Janković (obje Ardesen GSK), Marta Žderić (Budućnost), Jelena Grubišić (CSM Bucuresti), Vesna Milanović Litre (Krim Mercator), Katarina Ježić (HCM Baîa Mare), Andrea Penezić (Vardar), Sonja Bašić (Ipress Center Vác), Maja Kožnjak (Kastamonu B. Genclink SK), Žana Marić (KGHM Metraco Zaglebie Lubin),

Pričuve

Na listi pričuvnih igračica su Gabrijela Bešen, Aneta Benko i Valentina Blažević (sve Sesvete Agroproteinka), Marijeta Vidak (Podravka Vegeta), Kristina Plahinek (Zamet), Anita Gaće (Ankara Yenimahalle BSK), Andrea Čović (Vardar) i Katarina Pavlović (HSG Bloomberg-Lippe).

Stručni stožer

U stručnom stožer, uz izbornika Mrđena, su i trener Nikola Škorić, trener vratarki Nenad Rogulj, fizioterapeutkinja Vesna Hodić, fizioterapeut Goran Krušelj i direktorica reprezentacije Ljerka Vresk.