Ukrajina - Hrvatska // Foteo HRS U 2. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2018. u Francuskoj hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je susret u Ukrajini 26:22 (16:11). U drugom susretu Švicarska – Norveška 19:29 (5:12). Nakon dva kola na tablici vodi Norveška sa četiri boda, druga je Hrvatska s dva boda (gol-razlika -1), treća Ukrajina s dva boda (-7), a četvrta bez bodova Švicarska. Treće kolo igra se u ožujku.

2. KOLO KVALIFIKACIJA ZA EP U FRANCUSKOJ 2018.

UKRAJINA – HRVATSKA 26:22 (16:11)

SUMI – Sportska dvorana gradskog univerziteta. Gledatelja: 1000. Sutkinje: Diana Var men Florescu i Anamaria Stola (Obje Rumunjska), EHF delegat: Ilmars Kazinieks (Latvija).

UKRAJINA: Balog, Tymoshenkova; Laiuk 1, Volovnyk 8, Borshchenko 6, Hilyazetdinova, Stryukova, Savchyin, Furmantes, Redka 4, Glibko 2, Gorilska, Smolnih 4, Poliak, Maikova, Perederiy 1. IZBORNIK: Valeeriy Voynolovich.

HRVATSKA: Kapitanović, Pijević; Blažević 1, Debelić 2, P. Posavec 1, L. Kalaus 2, Mičijević 7, Plahinek 2, S. Posavec, Vidak, Ježić 3, D. Kalaus, Milanović Litre, Glavan 1, Marić 1, Pijević, Benko 2. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Ukrajina 1(1), Hrvatska 4(1).

ISKLJUČENJA: Ukrajina 4 minute (Glibko, Perederiy), Hrvatska 4 minute (Debelić 2+2).

IGRAČICA UTAKMICE: Natalia Volovnyk (Ukrajina).