DrammenNakon što je dobio potvrdu o spremnosti da norveški klub Glassverket iz Drammena (na slici) organizira kvalifikacijski turnir za ulazak u EHF Ligu prvakinja EHF u suradnji s EHF Marketing GmbH procijenio situaciju i danas potvrdio norveški klub kao organizatora turnira.

Do danas je u igri bila i Podravka Vegeta, koja je također izrazila spremnost da bude domaćin tunira, ali turnir će se 10. i 11. rujna igrati u Drammenshallen u Drammenu, Norveška, gdje će u polufinalu igrati Glassverket – Ankara Yenimahalle (Turska) i Podravka Vegeta – Sercodak Dalfsen (Nizozemska). Samo pobjednik turnira plasirat će se u skupina A Lige prvakinja, u kojoj ih očekuju Budućnost, Thüringer i Metz Handball.

Drugoplasirana i trećeplasirana ekipa ove grupe nastavit će igrati u 3. kolu EHF kupa, a čwevrtoplasirana ekipa uključuje se već u 2. kolu i igrat će s pobjednikom utakmice 1. kola Izvor Bukovička Banja (Srbija) i AC Latsia Nikosia (Cipar).