Byasen - Podravka // Foto RK PodravkaPodravka Vegeta u polufinalnoj utakmici grupe 2 za ulazak u Ligu prvakinja na turniru što se održava u Kragujevcu pobijedila je norveški Byasen Trondheim 31:23 (18:9) u svom najboljem ovogodišnjem izdanju. Prvo poluvrijeme bilo je briljatno, a Živković je igrala neviđeno! A sve druge izvrsno, a više od toga Tatari. Trifunović, Elez, Džono i Milenković (u prvom poluvremenu 9 obrana, od toga nekoliko zicera.

Takav furiozni početak od ovog sastava još nismo vidjeli. Nismo vidjeli ni takvu želju, borbenost, brzinu, protočnost lopte, smišljene akcije, granitnu obranu i toliko istaknutih igračica. Kod 3:6 u 8. minuti trener Byasena pozvao je vrlo rano minutu odmora. Nije pomoglo, jer se razlika i dalje povećavala.

Igrom je diktirala Miranda Tatari, trčala je, prolazila, zabijala, dizala moral ekipi kao djevojčica, a tog je velikog dana proslavila 31. rođendan. Mlada ekipa Byasena, koja je inače sjajno stajala na prognozama, nije mogla pročitati tolike akcije iz kojih je gol svaki puta dala druga Koprivničanka. Izostala je, doduše, veća podrška u golovima s krila.

Byasen - Podravka Vegeta // Foto RK PodravkaObrana je u prvom poluvrememenu također bila odlučujuća, jer toliko blokada udaraca odavno nismo vidjeli. Visoki zid Džono, Trifunović, Elez, Živković često je blokadom zaustavljao udarce igračica Byasena, koje ni jednog jedinog trenutka nisu stale. jedino – nisu znale što bi s loptom! Podravki Vegeti nije dosuđena ni jedna pasiva, ali je zato, po našem mišljenju, dosuđeno previše isključenja (16 minuta), u utakmici u kojoj dobar dio vremena sutkinje iz Rumunjske praktički nisu imale što raditi: fer i korektna igra i nadigravanje.

Nešto neučinkovitije drugo poluvrijeme i slabiji učinak vratarki razlog su što Byasen nije poražen sa znatno većom razlikom, ali je zato trener Mrđen koristio svih 14 raspoloživih igračica. Pa je tako Antonija Oremović zabila svoj prvi gol u Ligi prvakinja.

U finalu će se odlučivati o ulasku u grupnu fazu Lige prvakinja. Ponovi li Podravka Vegeta dobar dio od subotnje večer, bit će to iznad očekivanja. U suprotnom – u listopadu slijedi put u Rumunjsku na Cluj u Kupu kupova. Kup pravkinja nosi grupu s Vardarom, Budućnosti i Thürungerom.

Byasen - Podravka // Foto RK Podravka

KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKINJA 2014/2015.

POLUFINALNE UTAKMICA GRUPE 2

BYASEN TRONDHEIM – PODRAVKA VEGETA 23:31 (9:18).

KRAGUJEVAC – Sport centar Mladost dvorana Jezero. Gledatelja: 400 Sutkinje: Cristina Nastase i Simona Raluca Stancu (obje Rumunjska). EHF delegat: Klaus Dieter Convents (Belgija). EHF nadzornik sudaca: Monika Hagen (Švedska).

BYASEN TRNONDHEIM: Odegaard (4+0), Pedersen (5+1); Aardahl 2, Nostvold 3(1), Venn, M. Tomac, Gundersen 3, T. Tomac, Bekken 1, Holstad, Arntzen 4(1), Jacobsen 2, Hernes 2, Hjertner 6, Dyrdal. TRENER: Claus Leth Morgensen.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (1+0), Kapitanović (1+1), Milenković 10+0); Nikšić 1, Šenvald, Živković 10, Džono 3, Nemaškalo 1, Vidak, Oremović 1, Maljak, Tatari 6, Trifunović 4(2), Elez 5(1). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Byasen 3(2), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Byasen Trondheim 6 minuta (Ardaahl, Arntzen, Hernes), Podravka Vegeta 16 minuta (Mikšić, Šenvald, Živković, Džono, Nemaškalo, Vidak, Tatari, Trifunović).

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Živković (Podravka Vegeta).

Byasen - Podravka Vegeta // Foto RK Podravka

U 19,30 sati u drugom polufinalu sastaju se Midtjyland – Radnički Kragujevac. Pobjednik igra s Podravkom Vegetom utakmicu za ulazak u grupu Lige prvakinja