Vipers - Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u finalu kvalifikacija za ulazak u Ligu prvakinja (očekivano) izgubila jae od domaćina Vipers Kristianstanda. Rezultat je (neočekivano) visok, 42:14 (22:6). Odraz je to kvalitete norveške ekipe, odraz bogatog proračuna (Katrine Lunde na golu mjesečno prima 22.000 eura), ali i izraženih slabosti Koprivničanki na ovoj utakmici.

Vipers - Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u susret je ušla hendikepirana.Trenerica Snježana Petika zbog viroze ostala je u hotelskoj sobi, a, iako prijavljene u zapisnik, nisu zbog ozljeda mogle igrati Ivana Dežić i Ivana Kapitanović. u Koprivnici je, psk, ostala Dora Krsnik. Dakle, trenerica, dvije vanjske igračice i vratarka iz prve sedmorke. Ekipu je vodio Goran Trajkovski, a njegovu ulogu službenog predstavnika preuzela je Božica Palčić.

Vipers - Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerO utakmici ne treba puno govoriti. Norvežanke su letjele terenom, Podravka je bila neučinkovita u napadu i slaba u obrani.Trajkovski je stavio u ekipu sve raspoložive igračice, one mlađe da osjete atmosferu. Domaćin je imao sjajnu potporu publike.

Podravka Vegeta nosi iz Norveške iskustvo, ma kakvo ono bilo, ali i osvojeno drugo mjesto koje nosi povoljniji ždrijeb za 3. kolo kvalifikacija za EHF kup, dvije utakmice u studenome.

Vipers - Podravka // Foto Ivo Čičin-MašanskerZa Podravku je sada važno da se oporave ozlijeđene igračice. Prema našim informacijama to će biti temeljito, kako bi se do važnijih utakmica u prvenstvu i u EHF kupu igralo u kompletnom sastavu.

Vipers - Podravka // Foto Ivo Čičin-Mašansker2017/18. EHF LIGA PRVAKINJA FINALE KVALIFIKACIJSKOG TURNIRA

VIPERS KRISTIANSAND – PODRAVKA VEGETA 42:14 (22:6)

KRISTIANSAND – Dvorana Aquarama Kristiansand. Gledatelja: 2000. Sutkinje: Viktorija Kijauskaite i Aušra Zaliene (obje Litva). EHF delegatkinja: Tatjana Medved (Srbija). EHF delegatkinja za suce: Päivi Mitrunen (Finska).

VIPERS KRISTIANSAND: Hauge (-) Fagerheim (3+-), Lunde 1 (10+0); Olsen 1, Arntzen 2, Refsnes 5, Larsen Aune 8, Skaar Brattset 4, Noerstebo, Kristensen 2, Jonassen 2, Lunde Borgesen 1, Skaug 4, Sulland 5(2), Kristiansen 7(1), Jensen. TRENER: Erik Loechen.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (5+0), Kapitanović (-), Ećimović (4+0); Turk, Dežić, Karlovčan, Popović, Toth 1, Džono 3, Nemaškalo 3(1), Mrđen, Franušić, Vidak 2, Pavlović 1, Petika 2, Debelić 2. TRENER: Goran Trajkovski.

SEDMERCI: Vipers Kristiansand 3(3), Podravka Vegeta 1(1).

ISKLJUČENJA: Vipers Kristiansand 2 minute (Kristensen), Podravka Vegeta 12 minuta (Turk, Karlovčan, Popović, Mrđen, Vidak, Debelić).

IGRAČICA UTAKMICE: Linn Jorum Sulland (Vipers Kristiansand).