Nemaškalo, Penezić,Krsnik // Foto Facebook HRSHrvatska ženska rukometna reprezentacija u kvalifikacijskoj utakmici 3. kola Grupe 4 za odlazak na Europsko prvenstvo pobijedila je večeras reprezentaciju Crne Gore s 23:22 (13:13), osvojila dva boda i sa šest bodova vodeća je na tablici grupe ispred Crne Gore koja ima 4 boda, Slovenije 2 i Makedonije bez bodova. Slovenija je pobijedila Makedoniju s 35:17 (18:8).

Dora Krsnik bila je bitna igračica pobjede // Foto Facebook HRSIzuzetno je dobro, smireno, pametno odigrala Andrea Penezić (dala je 11 golova), vrlo dobro je branila Ivana Kapitanović (10 obrana), a svakako treba istaknuti Doru Krsnik, čijim se ulaskom uz njenu pokretljivost i bespoštednu igru preokrenula utakmica u korist Hrvatske, te Katarinu Ježić na crti. Mićijević je dala tri gola, od kojih je najvažniji bio u zadnjoj minuti za vodstvo od 23:21 i sigurna dva boda. Izbornik Mrđen sa suradnicima dobro je obavljao zamjene igračica (Milanović Litre – Ježić, Mari ć – Krsnik, recimo).

Ježić-Penezić - dobro uigrani tandem // Foto Facebook HRSCrna Gora jako je puno golova dala s nedovoljno čuvanih krilnih pozicija, a u prvom poluvremenu gošće su lagano prolazile i na crtu. Kad se obrana zgusnula stvari su se popravile i Hrvatska je u dobroj, uzbudljivoj utakmici postigla važnu pobjedu, jer nije mala stvar da se već nakon pola odigranih susreta u kvalifikacijama može reći da je plasman na EP siguran. Kod Crne Gore nezaustavljiva bila je Milena Raičević (10 golova), a jedna od najvećih Adžićevih uzdanica, Katarina Bulatović, zabila je samo jedan gol.

Iste reprezentacije u 4. kolu sastaju se u Baru u Crnoj Gori u subotu 12. ožujka s početkom utakmice u 20,30 sati.

Penezić i Mrđen // Foto Facebook HRSUTAKMICA 3. KOLA KVALIFIKACIJA ZA EP

HRVATSKA – CRNA GORA 23:22 (13:13)

SPLIT – Spaladium arena. Gledatelja: 3500. Suci: Evgeny Zotin i Nikolay Volodkov (oba Rusija). Delegat EHF-a: Vladimir Jović (BiH).

HRVATSKA: Bešen, Kapitanović; Nemaškalo, Čović, Mićijević 3, Krsnik, Penezić 11, Ježić 2, Milanović Litre, Marić, Franković, Nikšić 1, Bašić 6(3), Vidak, Zadravec, Posavec. IZBORNIK: Goran Mrđen.

CRNA GORA: Rajčić, Hasanić, Barjaktarović; Petrović 2, Radičević 4, Grbić, A. Bulatović, Pavićević 1, A. Klikovac 1, B. Klikovac, Jauković, K. Bulatović 1, Ramusović, Mehmedović 3, Despotović, Raičević 10. IZBORNIK: Dragan Adžić.

SEDMERCI: Hrvatska 4(3), Crna Gora 2(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Krsnik, Milanović Litre, Bašić), Crna Gora 4 minute (Radičević, A. Bulatović).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Penezić (Hrvatska).

TABLICA NAKON 3. KOLA

1. Hrvatska………… 3…..3…..0…..0…..86:63…..6
2. Crna Gora……….3…..2…..0…..1…..65:57…..4
3. Slovenija…………3…..1…..0…..2…..74:66…..2
4. Makedonija……..3…..0…..0…..3…..53:92…..0