S lijeva: Sanader, Pongrac, Barišić i BlaževićPodravka Vegeta s doista pola snage visoko je porazila Dalmatinku iz Ploča 45:24 (25:11). Dalmatinka je bila domaćin u Koprivnici, kako Podravka Vegeta ne bi uoči odlaska u Ljubljanu imala dugačko putovanje do Ploča. Nakon 19 minuta trener domaćih Hrupec ubacio je u igru drugu garnituru (A. Čović, Dragišić, Havić), uz poneku igračicu iz prve sedmorke.

Nakon toga odmarao je sve udarne igračice, dok je Nikica Pušić-Koroljević odmarala na tribinama, jer mora zaliječiti ozljedu skočnog zgloba do subote i utakmice Lige prvakinja s Krim Mercatorom.

Pozitivno je u početku iznenadila Lidija Horvat, šest golova, a istrčavala je i zabijala i iz kontri. Učinak Kožnjak (7), Pongrac (7), Dragišić (6) za respekt je. Žderić je obranila četiri sedmerca i primila ”hrpu’ golova svoje sugrađanke Žane Čović, koja je doduše neobranjivo pucala iz skok-žuta, ali su njeni udarci plitko po parketu predvidivi, jednostrani i obranjivi. Naravno uz više pažnje, koncentracije i paraćenja igre.

Gaće zabija gol Josipi SanaderDalmatinka ima potencijala, ali je igrala dosta brzopleto, nervozno kod realizacije, a kod drugih sudaca morat će pripaziti i na korake. Da nije bilo dosta uhvaćenih lopti Sanader na golu i ponekih (obranjivih) golova Ž. Čović, Dalmatinka bi imala izrazito lošu razliku u Koprivnici. Žalosno za ovu ligu, ali ovako se i 21 razlike čini pristojnom, iako je visoku pobjedu ostvarila druga Podravkina garnitura.

UTAKMICA 9. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

DALMATINKA – PODRAVKA VEGETA 24:45 (11:25)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Damir Barić (Čakovec) i Igor Rendulić (Kutina). Nadzornik: Ivica Prpić (Zagreb).

DALMATINKA: Domić (0+-), Pijević (-+0), Sanader (10+0); Pavlović, Blažević 2(1), Marinović 2, Kežić 4, Jurić, Barišić, Prusina 2, Klinac 1, Vuković 1, Tolj, Ž. Čović 12. TRENER: Ivan Jerković.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (6+4), Jelčić (-), Kapitanović (3+-); A. Čović 3, Kožnjak 7, Pongrac 7, Šenvald 1, Petković 3, Gaće 3, Damnjanović 3(2), Milanović Litre 1, Dragišić 6, Vidak 2, Havić 2, Tatari 1, Horvat 6. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Dalmatinka 6(2), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Dalmatinka 2 minute (Vuković), Podravka Vegeta 8 minuta (A. Čović, Šenvlad, Damnjanović, Havić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Maja Kožnjak (Podravka Vegeta).