Anita Gaće, četiri gola // Foto Robert ŠoštarićNije se dogodilo čudo. Larvik je u 4. kolu B grupe Lige prvakinja pobijedio i u Koprivnivi iz uzeo dva boda. Podravka Vegeta – Larvik 21:24 (11:11). Koprivničanke nemaju u svom sastavu dovoljno kvalitetnih igračica, kao što ih ima Larvik i tu je uzrok poraza i ponovnog pada u drugom poluvremenu. Osim toga Lidija Horvat nastavila je sa svojom poptuno neučinkovitom igrom. Promašila je pet lopti, plus tri pogešna dodavanja. Za analizu struci: Horvat je u Ligi prvakinja imala 26 pokušaja, a zabila je samo dva gola.

Kod Podarvke Vegete aoduševile su, dok je išlo Damnjanovićm Tatari, Gaće u Jelčić, ostalo se moralo tražiti mikroskopom. Zaslužena pobjeda Larvika.

UTAKMICA 4. KOLA B GRUPE LIGE PRVAKINJA

PODRAVKA VEGETA – LARVIK 21:24 (11:11)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 2000. Suci: Michalis Tzaferopoulos i Andreas Bethmann (obojiva Grčka). Dekegat EHF-a: Edelktraut Berthold (Austrija).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (2+0), Jelčić (11+0), Kapitanović (-); Čović, Kožnjak, Pongrac 1, Petković 1, Gaće 4, Damnjanović 9(5), Milanović Litre 1, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 4, Horvat, Pušić-Koroljević 1. TRENER: Neven Hrupec.

LARVIK: Rantala (-+0), Leganger (11+1); Larsen 3, Breistol, Blanco 1, Kristiansen 6, Johansen 4, Breivang 3, Riegelhuth 4(2), Nyberg, Sulland 2, Mork, Wibe, Kurtović 2. TRENER: Ole Gustav Gjekstad.

SEDMERCI: Podraavka Vegeta 6(5), Larvik 2(2).

ISKLJUČENJA: Podravka vegeta 4 minute (Damnjanović, Pušić-Koroljević), Larvik 6 minuta (larsen, Blanco, Kristiansen po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Cecilie Leganger (Larvik).

DANAŠNJI SUSRET B GRUPE: Viborg – Krim Mercator 28:28.

Ostale utakmice u subotu: Grupa A Byasen – Budućnost 24:34, Grupa D Buxtehuder – Itxako 31:32.

PRENOSIMO IZ KOPRIVNICA NETA:

Podravka Vegeta nije uspjela srušiti europskog prvaka, Larvik je mirnom i koncentriranom igrom kontrolirao utakmicu i na kraju ostvario vrijednu pobjedu kojom si je širom otvorio vrata drugog kruga. Iako su koprivničke rukometašice pošteno namučile gošće iz Norveške, u domaćim redovima bilo je previše slabih točaka da bi se moglo računati na iznenađenje protiv kvalitetne ekipe kao što je Larvik.

Realno, Podravka je morala odigrati “najbolju utakmicu” da bi pobijedila Larvik, ali je u njenim redovima opet bilo previše slabih točaka, slično kao i u prvoj utakmici s norveškim prvakinjama. Nije pomogla ni puna dvorana, ni glasna podrška publike. Pojedinke su nažalost bile ispod razine potrebne za uspjeh u Ligi prvakinja, a cijela je domaća ekipa u završnici opet pala, jer Hrupec u kadru nema dovoljno širine ni kvalitete.

Obrana je bila dobra, Jelčić na golu solidna, u napadu su dominirale Damnjanović i Tatari. Međutim, nedostajali su, po tko zna koji put, golovi Lidije Horvat, koja je u dosadašnje četiri utakmice u Ligi prvakinja postigla samo dva pogotka.

Nije bilo ni dovoljno lopti za krila, pogotovo za desno, na Anitu Gaće, koja je bila raspoložena za igru, dok je na crti Vesna Milanovič Litre više trrbala ići na realizaciju, a manje na iznuđivanje sedmeraca. Podravka je na odmor otišla s 11:11, u prvom dijelu vodila je i sa tri gola razlike, ali je u nastavku odigrala slabije.

Larvik je na vratima imao vrlo dobru Ceciliu Leganger koja je obranila nekoliko ključnih lopti i na kraju su bodovi otišli u Norvešku.

U drugoj utakmici skupine B Viborg i Krim Mercator odigrali su neriješeno, 28:28. To je rezultat koji najmanje odgovara hrvatskim prvakinjama, jer su sad i izgledi za treće mjesto minimalni.

Podravka bi morala pobijediti Krim u Ljubljani i Viborg kod kuće te računati s porazom Dankinja kod Larvika, da bi na kraju osvojila treće mjesto i ostala u Europi.

– Nedostajalo nam je pola koraka. Cijelu utakmicu izgledalo je dosta ohrabrujuće, mislim da smo dobro igrale obranu, na našu postavljenu obranu nisu nam baš nešto previše mogle. Ne mogu reći da smo u napadu odigrale glupo, jer smo odigrale dosta zrelije nego u Norveškoj, bilo je možda par brzopletnih napada, što je sasvim normalno. Ne mogu dokučiti u čemu je taj problem, htjeli smo tu pobjedu, vjerovali da možemo. Mislim da je bila dobra utakmica, presuđivali su detalji, sitnice. Dobar otpor pružile smo prvaku Europe, ali izgubile smo i sve smo zbog toga tužne – rekla je Podravkina kapetanica Miranda Tatari, koja se unatoč ozljedi leđa borila i odigrala vrlo dobro, dok je u njoj bilo snage.