Sudionici LPIzvršni odbor EHF-a na današnjem zasjedanju u Glasgowu u Škotskoj odredio je 14 sudionika Liga prvakinja, ekipe koje su izravno ušle u grupnu fazu natjecanja. Podravka Vegeta nije među njima, nalazi se u grupi od osam klubova koji će tražiti put u grupnu fazu kroz kvalifikacijski turnir.

Lista za LP izgleda ovako:

Györi Audi ETO KC (HUN)
CSM Bucuresti (ROU)
Buducnost (MNE)
Rostov-Don (RUS)
Metz Handball (FRA)
Kobenhavn Handball (DEN)
Vipers Kristiansand (NOR)
Thüringer HC (GER)
RK Krim Mercator (SLO)
IK Sävehof (SWE)
FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN)
Odense HC (DEN)
Brest Bretagne Handball (FRA)
Larvik HK (NOR)
Kvalifikant 1
Kvalifikant 2

Posljednja dva mjesta u grupnoj fazi zauzet će dva pobjednika kvalifikacija. Kvalifikacijske grupe imat će po četiri sudionika i igrat će se po ustaljenom sustavu Final Foura: 1-4, 2-3, pobjednici igraju utakmicu za prvo, a gubitnici za treće mjesto. Pobjednik ulazi u Ligu prvakinja, ostale tri ekipe nastavljaju natjecanje u kvalifikacijama za ulazak u grupnu fazu Kupa EHF. Osam ekipa u kvalifikacijama od 7. do 9. rujna su:

MKS Perla Lublin (POL)
HC Podravka Vegeta (CRO)
Jomi Salerno (ITA)
Muratpasa BSK (TUR)
Super Amara Bera Bera (ESP)
ZORK Jagodina (SRB)
SCM Craiova (ROU)
SG BBM Bietigheim (GER)

Izvlačenje grupa i određivanje domaćinstva turnira obavit će se u srijedu 27. lipnja u 11 sati u sjedištu EHF-a u Beču. Podravka Vegeta konkurirat će za domaćinstvo. 

Sustav igranja LP