Aljona Ihnjeva // Foto Ivo Čičin-MašanskerKonačno su igračice trenerice Snježane Petike u potrčale i na domaćem terenu: nakon tri gostovanja došle su u Koprivnicu i gošće, zagrebačka Trešnjevka. Bez ikakvog podcjenjivanja, znalo se unaprijed da je Podravka Vegeta jača, a, pokazalo se večeras, i kompletnija: gošće su došle samo s 11 igračica plus golmanica. Jedna ali vrijedna, zahvaljujući Lei Beličev na vratima Trešnjevka se dobro držala, osobito u početku. Na kraju bilo je 28:18 (14:7).

Napad Podravke Vegete 1 // Foto Ivo Čičin-MašanskerU početku su dominirale Turk i Vidak kod Podravke, a Dičak iz Trešnjevke pogađala je bez respekta, ali nakon ulaska Alone Ihnjeve, prinove iz Rusije, stvari su se počele vrtjeti oko nje. Odlično kretanje na vanjskim pozicijama, osjećaj za igru i dobre asistencije, dobra obrana i prelasci u napad te raznovrsni golovi s dobrim skokovima i dobrim prolazima na crtu osvojili su gledatelje. Već nakon ulaska u igru dobila je njihov pljesak. Aljona Ihnjeva lijepo je prihvaćena. Sportski se revanširala igrom i sasvim se uklopila u ideje koje gaji sastav.

Napad Podravke Vegete 1 // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 17. kolu Podravka Vegeta gostuje u Dugom Selu.

Ostali rezultati 16. kola: Bjelovar – Pitomača 33:28, Sesvete Agroproteinka – Zrinski 18:17, Koka – Zamet 19:24, Petason Vranjic Lokomotiva 17:32, Split 2010 – Dugo Selo 55 25:21.

Ana Turk // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 16. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – TREŠNJEVKA 28:18 (14:7)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 150. Suci: Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki). Nadzornik HRS-a: Bruno Androš (Osijek).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (2+0), Kapitanović (11+0), Ećimović; Turk 6, Dežić 3, Karlovčan 2, Toth 2, Džono, Mrđen, Franušić, Vidak 5, Pavlović 2, T. Petika, Horvat, Ihnjeva 7(1), Debelić 1. TRENERICA: Snježana Petika.

TREŠNJEVKA: Beličev (8+0); Lecas, Lukšić 3, Smiljanić 2, Šimara 3, N. Miletić, Ćemeraš, M. Miletić, Stojanov 2, Čagalj 1, Magenreuter, Dičak 7(4). TRENER: Miran Ognjenović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Trešnjevka 4(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Karlovčan, Toth, Ihnjeva, Debelić), Trešnjevka 2 minute (N. Miletić).

IGRAČICA UTAKMICE: Aljona Ihnjeva (Podravka Vegeta). Marijeta Vidak // Foto Ivo Čičin-MašanskerNa klupi // Foto Ivo Čičin-MašanskerDio gledatelja // Foto Ivo Čičin-MašanskerNapad Podravke Vegete // Foto Ivo Čičin-Mašansker