Podravka 2 Lino u subotu je na gostovanju u Garešnici odigrala utakmicu 14. kola 2.HRL Sjever. Trener Antonio Pranjić nije mogao računati na Taru Đelekovčan koja je s prvom ekipom imala derbi protiv Lokomotive i Tenu Jurlinu koja je na pripremama s reprezentacijom za nastup na Mediteranskom prvenstvu idućeg tjedna.

Galinec briljirala s 13 obrana, a Domović sjajna s 10 pogodaka u mreži Garešnice

Naše mlade rukometašice pobijedile su rezultatom 35:36. Najefikasnije su bile Gabriela Domović s 10 te Ena Cvelber i Jana Miklić s po 7 postignutih pogodaka. Raspoložena na vratima bila je Nika Galinec koja je skupila 13 obrana. Iduće kolo će naša ekipa igrati u Koprivnici 6. ožujka, protiv Đurđevca, s početkom u 20.00 sati.

Rezultati i tablica 2. HRL Sjever: https://hrs.hr/natjecanje/?natjecanje=999

“Prvih desetak minuta je bilo izjednačeno, a onda smo do kraja poluvremena uspjeli doći do velike prednosti od 6 golova razlike. Ta prednost se i povećala na 7 razlike 15ak minuta prije kraja. Nakon tog smo zaredali isključenja, bili nestrpljivi u napadu i nepotrebno gubili lopte te smo “zakuhali” samu završnicu. Četiri minute do kraja domaće su rukometašice došle na 2 razlike, da bi u zadnjoj minuti i smanjili na konačnih 1 razlike. Imale su i posljednji napad za izjednačenje ali je Nika Galinec obranila “zicer”. Bitno je da im nismo dopustili da nam uzmu bod(ove) iako su bili jako blizu. Sami smo krivi za to jer smo morali imati više strpljenja u završnici utakmice. Prebrzo smo htjeli završiti naše napade, pa smo donosili krive odluke i promašivali čiste situacije ili gubili lopte. Obrana je također morala biti bolja cijelu utakmicu. Imali smo previše rupa i domaća ekipa je to znala iskoristiti. Radit ćemo na tome da taj dio popravimo za iduću utakmicu – rekao je trener Pranjić.

Trener Antonio Pranjić//foto: arhiva

Na kraju, zadovoljni smo pobjedom. Osim same završnice, odigrali smo jako dobru utakmicu. Nika Galinec je skinula jako važne lopte s krila, Ana Javorić i Magdalena Rumek su odlično razigravale raspoložene Janu Miklić i Gabrielu Domović, a Ena Cvelber je bila mirna i stopostotna s krila. Sve igračice su dale svoj doprinos ovoj pobjedi. Pohvalio bih ih sve na zalaganju i borbenosti svih 60 minuta. Čestitam im još jednom na minimalnoj pobjedi protiv iskusne ekipe Garešnice – pohvalio je trener Pranjić svoju ekipu.

Garešnica – Podravka 2 Lino 35:36 (16:22)

Igrale su: Galinec st. (12+1), Horvat; Milivojević 2, Jakupanec, Domović 10(5), Horvat ml. 1, Cvelber 7, Miklić 7, Zvonar 1, Javorić 4, Hajdinjak 1, Rumek 2, Liščak, Gregurić 1. Trener: Antonio Pranjić