Ekipa Podravka Lino je u nedjelju 16.01.2022. odigrala u Koprivnici prijateljsku utakmicu s uvijek neugodnom ekipom Zrinskog 2.

Početak utakmice pripada gošćama iz Čakovca, koje do rezultata 5 : 5 u 11. minuti imaju stalnu prednost od jednog pogotka. Domaće igračice u 13. minuti vode 7 : 5, a Čakovčanke u 16. izjednačavaju na 8 : 8. Od 16. minute do kraja poluvremena Linice poboljšavaju pokretljivost i gustoću obrane te u slijedećih 14 minuta, odnosno do kraja poluvremena primaju svega tri gola. Poboljšanom obranom, poboljšavaju i igru u napadu tj. ubrzavaju loptu i igraju okomitije prema golu. Takvom igrom do kraja poluvremena postižu devet pogodaka i na odmor odlaze s lijepom prednošću od šest zgoditaka, odnosno rezultatom 17 : 11.

Početkom drugog poluvremena Koprivničanke odmah postižu zgoditak za 18 : 11 te do 50. minute održavaju prednost od 6 do 8 zgoditaka. Lagano opuštanje Podravkinih igračica Zrinski pokušava iskoristiti te smanjuje na 25 : 21 u 52. minuti. Svojim pristupom i zalaganjem Linice ne dozvoljavaju iznenađenje te u pet minuta rade prednost od 4 : 0 i vode u 57. minuti 29 : 21 te privode utakmicu kraju lijepim konačnim rezultatom 30 : 23.

Svakako treba pohvaliti djevojke za njihov trud, zalaganje i motivaciju za igru jer su djelovale kao prava homogena ekipa u kojoj se bore jedna za drugu – rekao je trener Nenad Smiljanec.

Za Podravku Lino igrale su: Petra Canjuga 1, Ena Cvelber, Dunja Međurečan 7, Lana Strugar 3, Gabrilea Domović 1, Magdalena Rumek 1, Ana Javorić,  Lea Smiljanec 7, Lucija Horvat, Ana Crnjak, Nika Dedi 1, Tara Đelekovčan 9, Lana Hrnčić, i Nika Galinec.

Slike: Adela Šimunic Smiljanec

Tekst: Nenad Smiljanec