Podravka Lino 2016 17TRENERI SURADNICI // Izvještava Snježana Petika

U utakmici 15. kola 2. HRL sjever, odigranoj u nedjelju u Đurđevcu, svladali smo vrlo dobru domaću ekipu Đurđevca rezultatom 26:32, poluvrijeme 13:14. Utakmicu smo iskoristili kao zadnju provjeru prije prvenstva države za kadetkinje koje počinje u četvrtak.

Odigrali smo jednu jako dobru utakmicu, podigavši ritam u drugom poluvremenu te tako stvorivši razliku, u jednom trenutku od čak osma golova prednosti, 22:30, nakon čega sam pružila priliku da zaigraju i ostale igračice. No, trebalo je malo vremena da nove igračice uhvate ritam što su domače iskusne rukometašice iskoristile, i s nekoliko kontri uspjele smanjiti razliku.

Utakmicu su odlično sudile mlade sutkinje iz Zagreba Dervišević i Majpruz, s puno osjećaja za igru i ritam utakmice. Naravno, bilo je grešaka na štetu obiju ekipa, no one su imale hrabrosti priznati svoje greške što je hvale vrijedna odlika, i što je najbitnije, po meni, kontrolirale su igru na terenu, a ne upravljale njome.

UTAKMICA 15. KOLA 2. HRL SJEVER

ĐURĐEVAC – PODRAVKA LINO 26:32 (13:14)

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana. Gledatelja: 210. Sutkinje: Ena Dervišević i Kristina Majpruz (obje Zagreb). Nadzornik HRS-a: Miodrag Peković (Varaždin).

ĐURĐEVAC: Škrinjar, Smesnik; Šanteković 3, Radman, Lacković, Pavlović 7, Šiptar, Cestar 5(3), Balatinec 2, Kovač 1, Golubić, Čilić 6, Đuričić, Kucel, Ferenčić 1, Klasan 1(1). TRENER: Goran Ređep.

PODRAVKA LINO: Borac, Vrabec 1; Ljubić, Popović 3, Sikavica 2, Brkić, Delić 2, Petričević 1, Franušić 8, Horvat, T. Petika 12(2), Kolar, Mikulčić, Jandrašić 3, Bogdan. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Đurđevac 6(4), Podravka Lino 5(2).

ISKLJUČENJA: Đurđevac 6 minuta (Cestar 2×2, Ferenčić), Podravka Lino 6 minuta (Popović, Franušić, Petika).