Ljiljana Šapina // Foto Ivo Čičin-MašanskerInicijatorica povratka Mirande Tatari Šimunović i postavljanje na novo radno mjesto u RK Podravka s.d.d. Ljiljana Šapina, predsjednica Nadzornog odbora novo je ime u ženskom rukometu. Kao predstavnica glavnog sponzora Podravke d.d. zainteresirana je za napredak kluba i sva njena dosadašnja pojavljivanja u javnosti ispunjavala su klupskom okruženje optimizmom. A optimistično je bilo i njeno izlaganje na jučerašnjoj presici u klub. Najprije se obratila novinarima.

– Izuzetno nam je drago što nas pratite ovako pozorno i u značajnom broju, a to znači da naš rukomet ima jednu novu dimenziju u praćenju sporta u Hrvatskoj. Razlog press konferencije je što smo otvorili novo radno mjesto, mjesto sportske direktorice kluba. Smatrali smo i prije da je takvo radno mjesto trebalo postojati. Nije ga bilo. Otvaranjem tog radnog mjesta danas, smatramo da jačamo našu ekipu i da klub dižemo na višu razinu.

Mirandu Tatari Šimunović smo zamolili da nam dođe za sportsku direktoricu. O Mirandi ne treba puno govoriti, a kao dugogodišnja kapetanica hrvatske reprezentacije i kluba ima određeni ugled i kod naše publike i ljudi koji prate ženski rukomet. Ekipa je pojačana Mirandom kao vrhunskim stručnjakom za sportski dio, koja će popuniti ekipu, trio Palčić-Petika-Miranda koji može donijeti puno i dići rukomet na zavidnu razinu.

UZETI SPORTSKI PROSTOR KOI NAM PRIPADA

U zadnjih nekoliko godina izostao je, neću reći entuzijazam, rezultat. Dobrim dijelom i stoga što je bilo smanjeno financiranje ili stoga što su naše igračice relativno mlade, a s kojima danas-sutra računamo. Smatramo da je došlo vrijeme da ovaj klub uzme onaj dio sportskog prostora koji nam zapravo i pripada. Samim tim Miranda će surađivati sa Snježanom Petikom kao trenericom i Božicom Palčić kao direktoricom kluba. Primijetili ste naš entuzijazam. Bit će to vrhunska ekipa. Zbilja se veselimo što je Miranda među nama i mislimo da smo s time dobili određenu razinu koju ćemo sigurno podržavati i nadalje. O tome može govoriti naša trenerica u koju jako vjerujemo, koja je poznata i izvrsna trenerica, koju su naše djevojke izvanredno prihvatile i koja će s Mirandom u sportskom dijelu dobro surađivati.

VEĆA BRIGA I ORGANIZIRANOST RUKOMETNE ŠKOLE

Naša sportska direktorica usko će surađivati s trenericom, ali će voditi sve sportske ekipe u klubu i bit će stručna pomoć i trenerici i Školi rukometa, tako da će se brigom o funkcioniranju i razvoju upotpuniti i taj važan dio našeg sportskog kluba.

MIRANDA NEĆE BITI NA KLUPI, ALI ĆE POMOĆI ŠTO GOD BUDE TREBALO

Pojavilo se i pitanje hoće li Miranda biti i na klupi. Smatramo da u prvom trenutku ne treba zato što je Snježana Petika vrhunska trenerica i u nju imamo apsolutno povjerenje. Znamo da ona može. Ali, Miranda je tu u svakom trenutku spremna i doći na klupu i uskočiti i učiniti sve što bude trebalo klubu da bi ostvario vrhunske rezultate. Njezin će posao između ostalog biti i praćenje rada trenera i suradnja s njima, pisanje mjesečnih izvještaja o svim aktivnostima i izvještavanje nas kao glavnog sponzora te poslodavca o svim aktivnostima koje se događaju u našem klubu, a i prikupljanje podataka i u Hrvatskoj i u inozemstvu o nekim novim igračicama.

PITANJA NOVINARA O NEDOSTATKU DUGOROČNIJE STRATEGIJE I DODATNIH SPONZORA

Ljiljana Šapina odgovarala je na pitanja novinara o stvarima koje nisu jasno izražene, kao što je dugoročna strategija i angažiranje dodatnih sponzora.

– Imali smo osjećaj da nedostaje dugoročna strategija, Zato smo zvali Mirandu da dođe – rekla je predsjednica – Očekujemo da će sa svojim znanjem i stručnosti najbolje napraviti strategiju za dulje vrijeme. Uz druge segmente, klub bi doveli na višu razinu.

O sponzorima. Nadamo se da će rezultati koje ćemo ostvariti donijeti i više sponzora i više financija. Računamo da će naše mlade djevojke, koje za to pripremamo, za neko vrijeme biti vrhunske sportašice. Svakako, uvijek je otvorena opcija dovođenja nekih igračica koje bi dodatno ojačale ekipu, koje već imaju iskustva. Naravno da očekujemo rezultat. On će donijeti i neke nove sponzore i financije.

Ne samo da se nadamo, na tome ćemo intenzivno raditi. Već u zimskom razdoblju predstavnik vlasnika kluba gradonačelnik Mišel Jakšić i ja obići ćemo potencijalne sponzore. Naravno, tome će puno pridonijeti naš rezultat. Bitno je da nas poprati više sponzora.

ULAZAK U EHF KUP JE CILJ, NIJE IMPERATIV

Što se tiče ulaska u skupinu EHF-a nema imperativa, sve su samo ciljevi, a to je svakako naš cilj.

Iz našeg kluba niču i prepoznaju se dobre igračice. Pokazatelj je i to što su u Lokomotivi naše igračice i tamo su jako dobre. Dakle, temelji u klubu dobro se stvaraju. A mi ćemo od tih temelja razvijati naše igračice koje će za neko vrijeme biti vrhunske. Uz to Miranda će vidjeti što će nam nedostajati, gdje treba popuniti prostor, a da to ne bi bilo preveliko financijsko opterećenje za klub, sigurno da ćemo na tome poraditi.