KRIM PODRAVKA // Foto Ivo Čičin-MašanskerSilovito su krenule rukometašice Krim Meractora u prvoj svojoj utakmici na 14. memorijalu Vinka Kandije i vješto koristeći Podravkinu nemoć u napadu kontrama napunile mrežu Kapitanović već u prvom poluvremenu, kada je stanje bio 20:13, do kraja 42:27.

Obrana se također nije proslavila, jer je Kapitanović obranila samo dvije lopte, a u svojim manjim minutažama Jukić i i Ećimović po jednu. Četiri obrane protiv ojačalog Krima (sedam novih igračica) premalo je za bilo kakav prihvatljiv poraz.

Nakon povratka s juniorskog EP prvi puta su zaigrale Mrđen, Ećimović, Karlovčan i Pavlović. Nedostaju još kadetkinje koje su na EP u Slovačkoj (Petika, Popović, Franušić, Petričević).

I Krim i Podravka Vegeta u početnoj su fazi priprema. Krim je, međutim, imao četiri jake trening utakmice u Podgorici, gdje mu je domaćin bila Budućnost. Podravka Vegeta imala je dvije utakmice u Beču s Hypom, koji je u prvoj utakmici turnira u Ljubljani poražen od Budućnosti: Hypo Nö – Budućnost 16:29 (5:14), 15 razlike kao i Podravka Vegeta.

U subotu u 12 sati Podravka Vegeta igra s Budućnosti, a u 17,30 sati s Hypom.

KRIM PODRAVKA // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 1. KOLA MEMORIJALNOG TURNIRA VINKO KANDIJA U LJUBLJANI

KRIM MERCATOR – PODRAVKA VEGETA 42:27 (20:13

LJUBLJANA – Dvorana Šport Ljubljana na Galjevici. Gledatelja 300. Suci: Tomaž Keržan i Romieh Matic (oba Slovenija).

KRIM MERCATOR: Marinček (8+0), Pandžić (3+-); Benko 3, Mavsar 9(5), Abina 3, Vučko 2(1), Barič 4(2), Beganović 3, Stanko 5(1), Omoregie 3, Zulić 1(1), Koren 2, Gregorc, Amon 4, Perederiy 2, Despotović 1. TRENER: Uroš Gregar.

PODRAVKA VEGETA; Jukić (1+0), Kapitanović (2+0), Ećimović (1+); Turk 3, Dežić 1, Karlovčan, Krsnik 4, Toth 1, Džono 1, Nemaškalo 6(1), Mrđen 1, Vidak 7(3), Pavlović 1, Debelić 2. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Krim Mercator 9(9), Podravka Vegeta 4(4).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 12 minuta (Abina 2+2, Barič, Beganović, Amon, Despotović), Podravka Vegeta 14 minuta (Toth, Džono i Debelić 2+2, Turk).

IGRAČICA UTAKMICE: Tamara Mavsar (Krim Mercator).

KRIM PODRAVKA // Foto Ivo Čičin-Mašansker