Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-Mašansker”Trifrtalj” ure muka živa. 45 minuta! Podravka Vegeta igrala je igru u kojoj je neko neslužbeno geslo bilo ”primat’ znamo, al’ zabit’ ne znamo”. U 19. kolu 1. HRL za žene pobjeda Podravke Vegete nad Trešnjevkom 26:20 (13:12). Može li se reći ”svi zadovoljni”? Ne, nitko nije zadovoljan.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerTrešnjevka je došla s 11 igračica, dio ih se ozljedio na fakultetskom skijanju, dio mora učiti za ispite, a ostatak trenira jedanput dnevno, ako cure nisu u školi. Međutim, dobar dio utakmice nije se vidio taj hendikep, iako je Trešnjevka tek na 10-om mjestu tablice, osigurala je opstanak, pa, prema riječima trenera Mirana Ognjenovića, uvježbava stvari za iduću sezonu.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerU prvom poluvremenu Vidak i malo manje Nemaškalo držali su rezultat neriješenim ili se vodilo s golom razlike. Golmanice Kapitanović i Milenković apsolutno izvan forme. Osvježenja s klupa nismo dočekali, tek u drugom poluvremenu kada su Ivana Dežić i Antonia Jukić spasile obraz domaćoj ekipi.

Bilo bi nemilosrdno nabrajati sve greške koje su činile domaće, samo se ipak tokom susreta moralo pomisliti: pa, cijela prva postava pozvana je u reprezentaciju! Možda se nakon dva reprezentativna tjedna stvari razbistre. Problem je u glavama, a iz toga proizlazi problem organizacije igre, problem nepreciznosti, problem obrane i problem nemotiviranosti.

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerPublika je napustila dvoranu primirena rezultatom, ali asolutno nezdovoljna, što je jasno iskazivala i tokom susreta. Ima dosta stvari za razgovor. Stvari treba smjestiti na pravo mjesto, jer do kraja prvenstva još je samo sedam kola, tu je i četvrtzavršnica kupa…

Podravka Vegeta - Trešnjevka // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 19. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – TREŠNJEVKA 26:20 (13:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 250. Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvete). Nadzornik HRS-a: Bruno Androš (Osijek).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (7+0), Kapitanović (3+0), Milenković (3+1); Nikšić 1, Dežić 6, Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 3, Milošević 2, Džono 1, Nemaškalo 4, I. Mrđen, Papac, Dragišić, Vidak 5(3), Franković 4. TRENER: Goran Mrđen.

TREŠNJEVKA: Andrijašević (4+1), Delić (2+-); Čagalj 1, Oremović 6, Magenreuter, Blažek 3, Toth 7(3), Bušić, Stojanov 2, Perkušić, Dičak 1. TRENER: Miran Ognjenović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(3), Trešnjevka 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Nemaškalo, Dežić), Trešnjevka 10 minuta (Toth i Perkušić 2+2, Čagalj).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Dežić (Podravka Vegeta).