Lokomotiva - Podrvaka Vegeta, Regionalna liga, ilustracijaRukometašica zagrebačke Lokomotive naslijedile su Podravku Vegetu na tronu Hrvatske rukometne lige za žene. U zadnjoj utakmici Lige za prvaka Lokomotiva je u zagrebačkom Domu sportova bila bolja i jača i pobijedila Koprivničanke sa 25:20 (13:8). Utakmica odigrana u nedjelju poslije podne pokazala je da je Lokomotiva raznovrsnija u obrani i napadu i da koristi veliki fond igračica, osvježavala je time igru i nakon eventualnog pada u aktivnosti, odmah zatim znala se podići i pobijediti tradicionalnog rivala.

1. POLUVRIJEME

Kad je Živković u 2. minuti dovela Podravku Vegetu u vodstvo od 0:1, a Lokomotiva je prije toga izgubila loptu u napadu, pa poslije Horvat pucala preko gola, pomislili smo da će to možda biti neka druga slika u odnosu na dosadašnje susrete dva rivala. Ali odmah je Jelčić obranila ulaz Nemaškalo, a Benko je puštena s desnog krila za 1:1. To je bilo i 3. minuti. Onda je Jeličć obranila udarac Gavranić s krila, a Bašić u 5. minuti zabila za 2:1.

Gavranić je izborila semderac, Živković je pucala u vratnicu. S druge strane Kožnjak je pronašla na desnoj strani obrane prolaz na crtu i u 6. minuti bilo je 3:1.
Slijede obostrane greške: Havić pogrešno dodavanje na crtu, a Kožnjak puca preko gola i ”nabijanje” na obranu Havić/Gavranić.

Ipak Nemaškalo ulazi s krila i u 9. minuti je 3:2. Onda Horvat počinje svoj niz golova i u 10. minuti Lokomotiva vodi 4:2. Potom griješe Gavranić/Havić, neiskorištena je kontra, promašuje i Božović, suci blok Živković računaju kao probijanje, mali ustupak domaćinu, ali zato Dragišić, uz Kapitanović najbolja igračica Podravke Vegete na ovoj utakmici, u 13. minuti zabija s krila za 4:3.

Milenković brani Aneti Benko, Horvat puca preko gola, Živković pogađa gredu, u 16. minuti Tifunović izjednačuje, a Milenković iza toga upisuje drugu obranu.
Horvat je zabijala baš kad je Lokomotivi trebalo, 5:4. Na 5:5 izjednačuje Živković u 19. minuti, ali pivotkinja Rajović, kolegica Živković iz srpske reprezentacije, dovodi opet Lokomotivu u vodstvo u istoj minuti, 6:5.

Slijedi malo dobro, malo loše: Milenković brani loptu Horvat, ali Dragišić promašuje s krila. Bašić iz sedmerca dovodi Lokomotivu u 22. minuti u vodstvo od 7:5. Nakon time outa Mrđena Jelčić je obranila loptu Živković, u igru je ušla Gaće i zabila za 8:5 u 24., a onda nepredvidljiva Maja Kožnjak, koja se silno radovala svojim golovima, što je sportski, zabija u 25. minuti za četiri razlike, 9:5. Vodstvo osigurava s dvije obrane zaredom Jelčić, jedanput je obranila loptu Živković, a Smiljanić s desnog krila postavlja u 27. minuti pet razlike. Raspoložena Dragišić smanjuje na 10:6, Bašić povećava na 11:6, Gavranić smanjuje na 11:7, a onda Rajović hvata otpadak na liniji nakon obrane Milenković i povećava na 12:7, da bi prva dama Lokomotive Bašić zabila za konačni rezultat 1. poluvremena 13:7. Milenković je bila u tom razdoblju na streljani, a rezultat je bio nedopustivo visok.

2. POLUVRIJEME

Važna je vijest da je na gol došla raspoložena Ivana Kapitnović. Gavranić je odmah u početku odigrala pogrešno, a Benko s krila povećala na sedam razlike, 14:7. Onda su padali golovi kao na vrpci: Nemaškalo, Bašić, Benko, Havić. U 37. minuti isztiču se obje golmanice Kapitanović i Jelčić koja brani udarac Havić. Čović zarađuje sedmerac, Trifunović puca, Jelčić brani. Grubišić povisuje na 17:9 u 39. minuti, Trifunović samnjuje na 17:10, a onda se opet ”ukazuje” Horvat i u 4. minuti je 18:10.

Tada je Podravka Vegeta odigrala nekoliko dobro organiziranih napada, što u prvom poluvremenu nije bio slučaj, pa su Havić i Trifunović smanjile na 18:13, Kožnjak povećava na 19:13, a onda redom Havić, Pongrac i Dragišić smanuju na tri razlike, 19:16 u 51. minuti, uz tri obrane Kapitanović.

Nakon što je Bašić zabila za 20:16, Trifunović i Dragišić smanuju na dva razlike 20:18. Mirisalo je na ”nešto” nakon što je Kapitanović imala obranu iz igre, a zatim skinula i sedmerac Sonji Bašić.

No, onda je finalne pobjedničke minute odigrala Horvat, zabila je dva gola zaredom, a iz dvije kontre golovima su se priključile i Smiljanić i Rajović. Nakon 24:19 tri minute prije kraja moglo se samo tražiti smanjenje poraza, pa je Dragišić zabila, Kapitnaović obranila. Lidija Horvat zabija zadnji Lokomotivin, a Živković Podravkin gol i na kraju zaslužena pobjeda Zagrepčanki 25:20. Dvostruka kruna je u Zagrebu. I kup i prvenstvo.