Legrad, 07.02.2019. OŠ Legrad, priredba Lino višebojac u organizaciji Sportskih novosti i Podravke. Snimio: Robert Valai

Na domaćem terenu, u Koprivničko-križevačkoj županiji u Legradu, održan je prvi Lino višebojac u 2019. godini. I 2019. godina je za Lino višebojac krenula na razini zahvaljujući domaćinima iz Legrada. Iako tek njih nešto više od stotinjak, priredili su atmosferu za pamćenje. Po prvi puta domaćini, Legrađani su dočekali Linu i prijatelje naoružani osmjesima i navijačkim rekvizitima, a pjesma i navijanje nisu stali od početka do kraja druženja.

Legrad, 07.02.2019. OŠ Legrad, priredba Lino višebojac u organizaciji Sportskih novosti i Podravke. Snimio: Robert Valai

Nakon literarnog dijela: recitacija, pjesme i plesa te nagrađenog najboljeg literarnog uratka „Svijet po mom“, krenuo je sportsko-natjecateljski dio Lino višebojca. Kako bi bodrile višebojce, u Legrad su stigle rukometašice Podravka Vegete, prvotimke Magdalena Ećimović i Dejana Milosavljević te kapetan NK Slaven Belupo Mateas Delić. Uz pomoć pri povlačenju konopa, bodrenju tijekom pucanja na rukometni i nogometni gol, slobodnih bacanja u košarci i trčanju štafete, sportski su se gosti okušali i protiv izazivača: u rukometnom srazu Magdalene Ećimović i četvrtašica Melani pobjedu je zasluženo odnijela Melani, dok je u muškom okršaju četvrtaš Dominik bio bolji od Mateasa.

Legrad, 07.02.2019. OŠ Legrad, priredba Lino višebojac u organizaciji Sportskih novosti i Podravke. Gosti sportaši Mateas Delić i Dejana Milosavljević. Snimio: Robert Valai

U napetoj završnici između dvije najbolje, osmašica Tara pokazala je mirniju ruku i odnijela titulu najbolje višebojke u Legradu, a na postolju joj se pridružio Dorian, najvišebojac iz petog razreda.