S utakmice // Foto Ivan BrkićPrvu kvalifikacijsku utakmicu 3. kruga za ulazak u ligu EHF kupa Podravka Vegeta izgubila je u Koprivnici sa sedam razlike: Bietigheim je bio bolji: 16:23 (8:12). Razlika je i kvalieti i širini izbora igračica. Podravka Vegeta teško može s takvima.

S utakmice // Foto Ivan BrkićUgodno popunjena dvorana, oko 2000 ljudi (prijavljeni kapacitet dvorane je 2500). Lijepa ceremonija otvorenja utakmice na predstavljanju ekipa. Utakmica važna za obje ekipe. Za Bietigheim prvi ozbiljniji ulazak u Europu, za Podravku Vegetu ostanak u Kupu EHF-a u trećem desetljeću sudjelovanja u europskim natjecanjima.

S utakmice // Foto Ivan BrkićUtakmicu su golovima otvorile Neli Müller i Vidak. Kapitanović brani udarac Susann Müller, ali odbijenu loptu Biltoft s linije šalje u gol. U 5. minuti 1:2, u 6. nakon sedmerca 1:3. Debelić iz kontre smanjuje na 2:3, Krsnik isključena na 2 minute. Tekla je 10. minuta, s igračicom manje Debelić izjednačava na 3:3. Biltdoft iz kontre dovodi Njemice u vodstvo 3:4.

ES utakmice // Foto Ivan BrkićMilošević nakon nedosuđenog sedmerca za Podravku izjednačava, a Biltoft ponovno zabija. N. Müller povećava sa crte na 4:6, a Kapitanović brani zicer. Boreći se do kraja s obranom gošći Krsnik smanjuje sa crte na 5:6. Kapitanović u 16. minuti ima treću obranu. Krasna akcija za Debelić na crti, izjednačenje 6:6, a Krsnik zabija za prvo vodstvo Podravke Vegete 7:6 u 17. minuti.

S utakmice // Foto Ivan BrkićNakon time outa Bietigheima obrana Kapitanović s krila. Četvrta. Sedmerac za Njemice brani Kapitanović. Slijede obostrano neiskorišteni napadi. Susann Müller izjednačava. Golovi Njemica padaju iz brzih napada i još bržih realizacija. Time out Podravke Vegete.

S utakmice // Foto Ivan BrkićNeiskorišten protunapad Podravke, iskorišten Bietigheima i Njemice su u 24. minuti u vodstvu 7:8. Ne za dugo. Krsnik zabija za izjednačenje. Kombinacija na crtu i Bietigheim opet vodi s golom razlike. Nakon isključenja Vidak, za gošće prvo isključenje za Schulze. No, S. Müller zabija za dva razlike, 8:10. Dežić pogađa vratnicu. I Debelić također. I Bietigheim također, ali iz tog njihova napada izrodio se sedmerac, koji Naidzinavicius realizira, Wester brani petu loptu, Lauenroth zabija i na odmor se odlazi s neugodnim rezultatom 8:12, teretom za 2. poluvrijseme. Do odvajanja u rezultatu u korist gošći došlo je zbog tehničkih grešaka i nepažnje u obrani, nedovoljnog praćenja lopte. Ne treba zanemariti učinak obje golmanice, Kapitanovi 6+1, Wester 5.

S utakmice // Foto Ivan BrkićU početku 2. poluvremena Vidak pokraj gola, Malestein s krila u gol, 8:13. Krila ne dobivaju lopte, vanjske se muče. Krsnik solo akcijom zabija za smanjenje na 9:13. Kapitanović brani udarac S. Müller, a malo poslije i zicer.

S utakmice // Foto Ivan BrkićPrvi sedmerac za Podravku u 36. minuti. Vidak smanjuje na 10:13. Na obje strane neiskorišteni protunapadi, Kod je konačno dobila loptu Zadravec, ispala joj je iz ruku. Obostrano isključenje Debelić i Schulze, Kapitanović brni zicer, a Malestein i Milošević postavljaju rezultat na 11:14 u 40. minuti. Proigravanj na liniju rezultira novim pogotkom Bietigheima , 11:15

Isključenje Debelić, sedmerac i vdostvo Njemica 11:16. Krsnik pogađa stativu, a Schulze povećava vodstvo gošći na 11:17. N. Müller nakon promšaja Milošević zabija za 11:18. Malestein krade loptu iz nonšalantnog dodavanja i povećava vodstvo ns 11:19. Selena Milošević se revanšira, 12:19. Kapitanović brani još jedan sedmerac. Ali, opet zbog nonšalantnog dodavanja (velika boljka ekipe) slijedi kazna: 12:20.

No, Zadravec i Debelić smanjuju na 14:20 u 49. minuti. Wester brani sedmerac koji je pucala Vidak. Susann Müller povisuje vodstvo na 14:21. Ostalo je sedam minuta i ništa se nije moglo promijeniti, bez obzira na 14 obrana Kapitanović.

Nemaškalo 15:21, Kapitanović 15-a obrana, Vidak 16:22, Wester11-a obrana, Smeets 16:23, Wester12-a obrana i kraj

S utakmice // Foto Ivan BrkićUTAKMICA 3. RUNDE KVALIFIKACIJA ZA LIGU EHF KUPA

PODRAVKA VEGETA – SG BBM BIETIGHEIM 16:23 (8:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 2000. Suci: Péter Herczeg i Péter Südi (obojica Mađarska). EHF delegatkinja: Janka Stasova (Slovačka).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (13+2); Zadravec, Dežić, Karlovčan, Krsnik 4, Milošević 3, Džono, Nemaškalo 2, I. Mrđen, Papac, Vidak 3(1), Pavlović, Gugić, Debelić 4. TRENER: Goran Mrđen.

SG BBM BIETIGHEIM: Roch (-), Salamakha (-), Wester (12+1); Biltoft 4, Visser 1(1), Lauenroth 2, Mack, N. Müller 3, Smeets 1, Schulze 1, Baun Eriksen, Naidzinavicius 3(2), Hundahl, S. Müller 4, Malestein 4, Anastacio. TRENER: Martin Fruelund Albertsen.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), SG BBM Bietigheim 5(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Debelić 2+2, Krsnik, Milošević, Vidak), SG BBM Bietigheim 6 minuta (Schuze 2+2, Visser).

IGRAČICA UTAKMICE: Antje Angela Malestein (SG BBM Bietigheim).