Mlađe kadetkinje PodravkeMlađe kadetkinje Podravke pobjedom u četvrtzavršnici Prvenstva Hrvatske na turniru u Umagu plaasirale su se u polufinale, gdje će im u četvrtak u 9 sati suparnik biti ŽARK Split. Podravka je ponijedila s 9:18 (4:10). Na prvenstvu sudjeluje 20 ekipa.

Ostali rezultati četvrtzavršnice

Senia – ŽARK Split 10:14 (5:6)

Split 2010 – Koka 23:10 (12:3)

Sesvete – Zamet 21:10 (11:5)

U polufinalu se staju:

9,00 ŽARK Split – Podravka

9,45 Split 2010 – Sesvete

 

ČETVRTZAVRŠNICA // Rugvica – Podravka 9:18 (4:10)

PODRAVKA: Sremec, Galinec, Lukša; Međurečan 1, Jagustin, Halavuk, Dedi 3, Đuranek 2, Smolak, Hrupec, Stručić 3, Balaško 1, Perić 5, Megerle, Strugar 3, Sever. TRENERICA: Đurđica Zečević.

Za razliku od prvog četvrtfinalnog susreta Splita 2010 i Senije, drugi između Rugvice i Podravke bio je u potpunosti jednosmjeran. Rukometašice iz Koprivnice dominirale su od početka susreta. Pogoci su sijevali sa svih strana dok je Rugvica imala samo raspoloženu Janu Pavlak koja se ozlijedila pri svom četvrtom pogotku u prvom dijelu te time dodatno otežala situaciju za Rugvicu.

Prednost Podravke samo je rasla, a pet minuta prije kraja Ema Balaško pogađa za 17:7 i definitivno potvrđuje pobjedu svoje ekipe i plasman u polufinale. Lana Perić bila je prvo ime Podravke s pet pogodaka. Pavlak je ostala najbolji strijelac Rugvice sa četiri zgoditka.