IMG 7114 1600x1200

U drugoj utakmici Međunarodnog turnira u Brasovu Podravka Vegeta ipak nije slavila protiv Glorie Buzau koja je danas zaključila utakmicu pobjedom 25:24, poluvrijeme 10:9. Čvrsta utakmica koju vodstvom otvaraju Rumunjke, a do 7′ naše cure su bez pogotka. Preokret nosi u 7′ minuti Maria Holešova iz sedmerca nakon čega Podravka Vegeta s nizom od 3 pogotka dolazi u vodstvo u 11′ (4:3). Kreće trka i borba gol za gol koju gledamo do kraja prvog poluvremena koje završava 10:9, uz minimalni zaostatak naših cura za rumunjskom ekipom. U drugo poluvrijeme Saračevićeve odabranice ulaze sigurnije i već u 39′ minuti imamo prednost od +3, a rezultat je 12:15. Vukle su cure do kraja uz kontinuirano vodstvo no sudačka prosudba narušila je ritam utakmice u kojoj su naše cure dominirale u napadu, ali i obrani. Iako se radi o prijateljskim utakmicama kojima je svrha uigravanje i prije svega priprema za nadolazeće izazove u EHF Cupu ostaje žal zbog ove utakmice u kojoj su naše cure zaslužile pobjedu. Sutra je novi dan u kojem ekipu očekuje posljednja utakmica protiv domaćina turnira Corone Brasov, a početak je zakazan u 16 sati. 

IMG 7098 1600x1200

Sastav Gloria Buzau: Leahu 1, Ilie, Subtirica 1, Gedroit 8, Predoi 1, Stoleru, Iordache, Marginean, Ilyina 1, Khavronina 2, Banciu, Simion 6, Nan 5, Puscas 

Sedmerci: 5/5

Isključenja: 2

Trener: Musi Dumitru

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina 2, Turk Ana 1, Holešova Maria 4, Karlovčan Korina 1, Popović Elena, Milošević Selena 1 , Džono Dragica 1 , Milosavljević Dejana 2, Risović Jovana, Lea Franušić, Ećimović Magdalena, Petika Tena , Chigirinova Natalia 2 , Ikhneva Alena 8 , Debelić Ana 1 , Yezhykava Karyna 1

Sedmerci 3/4

Isključenja: 7

Trener: Zlatko Saračević 

Igračica utakmice: Alena Ikhneva

IMG 7119 1600x1200