Djevojčice Podravke 3 rođene 2006. i mlađe u prvom tjednu treniranja za novu sezonu 2020./2021., od 17. do 23. kolovoza, odradile su već osam treninga pod vodstvom trenera Nenada Smiljanca. Zbog još uvijek aktualnih ljetovanja te zbog bolesti na treninzima je bilo prisutno 15 od ukupno 21 djevojčice.

Treninzi su se održali u SD Gimnazije Fran Galović i na terenima OŠ Antun Nemčić Gostovinski. Kako u prvom tjednu rada, tako će se i u drugom tjednu rad bazirati na višestrano – bazičnoj pripremi, odnosno pripremi muskulature. Fokus je na prevenciji od ozljeda, mobilnosti, fleksibilnosti te jakosti snage mišićne izdržljivosti i povećanju aerobno – anaerobnih kapaciteta potrebnih za slijedeće cikluse trenažnog procesa.

– Na kraju tjedna biciklima smo otišli na Šodericu, okupali se i odigrali nekoliko ‘ljutih’ utakmica odbojke na pijesku, a na povratku nas je obitelj Rumek počastila pečenom ribom i roštiljem, na čemu im zahvaljujemo – rekao je trener Smiljanec.

Foto: Goran Zvonar