TRENERI SURADNICI // Piše Snježana Petika

Mlađe kadetkinje Podravke // Foto Ivo Čičin-MašanskerU nastavno-sportskoj dvorani u Đakovu prošloga vikenda odigrani su susreti 4. kola 1. HMKRL sjever. Podravkine kadetkinje igrale su s ekipama iz Đakova i Cerne. Obje je pobijedila Podravka: ŽRK Đakovo – Podravka 16:21 (6:10) i Podravka – Multinorm Cerna 26:21 (11:6).

U prvoj utakmici s druge strane parketa stajale su igračice Đakova. U toj prvoj utakmici prikazali smo blijedu igru, koja je dijelom bila rezultat ranog ustajanja i putovanja, a jednim dijelom i očekivanjem da će se suparnice same predati čim nas ugledaju. Obrana nam je u početnim minutama djelovala neorganizirano, mlako izlasci na igračice bez kontakta, a u napadu izrađene prigode prečesto su završavale ili na stativama, ili u rukama i nogama vratarke domaće ekipe. Otuda i rezultat poluvremena 6:10 za nas. Niti nastavak utakmice nije donio nešto osjetnije poboljšanje u igri, i dalje to nije bila naša igra, međutim tolika je razlika u kvaliteti da smo unatoč lošoj igri, utakmicu riješili u našu korist bez neke veće bojazni i straha.
Druga utakmica dana, sa Cernom, nije ponudila ništa neočekivano. I dalje to nije bila naša prepoznatljiva igra, ali utakmica je u bukvalnom smislu ”odrađena”, plan ispunjen, bodovi upisani, a s obje strane parketa svoje minute su dobile sve igračice.
Kako vrijeme prolazi evidentno je da se kod većeg dijela igračica, koje su podnijele najveći teret utakmica, javlja umor i zasićenje. Nije lako odigravati utakmice u ritmu srijeda-subota-nedjelja, a dodatni pritisak stvaraju školske obaveze i privikavanje na srednju školu.
Ali agoniji nema kraja, ”cirkus” još traje i ide dalje, odmor i pauza još će morati pričekati.
U četvrtak je na redu odigravanje Kup utakmice sa Bjelovarom, u subotu odlazak na tradicionalni Božićni turnir u Sesvete gdje nas čekaju najmanje četiri utakmice, a najviše šest u jednom danu. Pa, tko ”preživi”, odmarat će.

ŽRK ĐAKOVO – RK PODRAVKA 16:21 (6:10)
ĐAKOVO – Nova nastavno-sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Domagoj Degmečić i Vedran Hrastović (oba Vrpolje). Nadzornik: Zoran Sever ( Osijek ).
ŽRK ĐAKOVO: Živković, R. Beljan; Josipović, Jaman, Ćurić, Bogner, Goluža, L. Beljan 2, Lozić, Matasović 8(6), Mihalina 3, Češnik 3, Mandarić. TRENER: Đino Grgić.
RK PODRAVKA: Kosnica, Borac; Karlovčan 4, Benotić 3, L. Šenvald, Hmelina 3(3), Horvat 1, T. Petika 1, Alvir 2, Papac 3, Pavlović, Mikulčić, Mrđen 4(1). TRENERICA: Snježana Petika.
SEDMERCI: Đakovo 5(5), Podravka 5(4).
ISKLJUČENJA: Đakovo 6 minunta (Josipović, Ćurić, Češnik ), Podravka 8 minuta (T. Petika i Pavlović 2×2 ).

RK PODRAVKA – RK MULTINORM CERNA 26:21 (11:6)
ĐAKOVO – Nova nastavno-sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Domagoj Degmečić i Vedran Hrastović (oba Vrpolje ). Nadzornik: Zoran Sever ( Osijek ).
RK PODRAVKA: Kosnica, Borac; Karlovčan 2, Benotić 3, L. Šenvald, Hmelina 2, Horvat , T. Petika 5(1), Alvir 1, Papac 1, Pavlović 7, Mikulčić, Mrđen 5(1). TRENERICA: Snježana Petika.
RK MULTINORM CERNA: Jurišić; Latin 3, Gašpar 1, Martinović 6(5), Drobac, Jurković 2, Katić 2, Lalić 1, Klobučar 3, Turkalj, Šnajder 2, Ivkošić 1, Stepić, Sučić. TRENER: Zdenko Jurković.
SEDMERCI: Podravka 2(2), Cerna 6(5).
ISKLJUČENJA: Podravka 10 minuta (T. Petika 2×2, Horvat, Papac, Mikulčić po 2), Cerna 6 minuta (Klobučar, Šnajder, Ivkošić).

Sretan Božić i Nova godina